Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:46

Jo s'kam dashur asnjėherė
tė mashtroj njė vajzė
por si mund tė tė fitoj
kur ti mė rri larg

nuk e di se ē'mund tė bėj
tė mė dashurosh
pak mė shumė
ti duhet te mė mendosh
pak mė shumė
ti duhet tė mė mendosh.

nuk e njeh nė sytė e mi
ty tė dashuroj
pres me ankth qė ti tė vish
veten po shkatėrroj.

nuk e di se ē'mund tė bėj
tė mė dashurosh
pak mė shumė
ti duhet tė mė mendosh
ah, pak mė shumė
ti duhet tė mė mendosh.

ah, kur nis dhe qaj pėr ty
njė moment mė djeg zemra
mir' ta dish se loti im
s'po pushon e rrjedh akoma.

ah sikur veē pėr njė nat'
ta provoje sa tė dua
gjithcka ē'kisha do t'i fal
tė mos ikje mė nga mua

jo s'kam dashur asnjėherė
tė mashtroj njė vajzė
por si mund tė tė fitoj
kur ti mė rri larg.

nuk e di se ē'mund tė bėj
tė mė dashurosh
pak mė shumė
ti duhet tė mė mendosh
ah, pak mė shumė
ti duhet tė mė mendosh.

nuk e njeh nė sytė e mi
ty tė dashuroj
pres me ankth qė ti tė vish
veten po shkatėrroj.

nuk e di se ē'mund tė bėj
tė mė dashurosh
pak mė shumė
ti duhet tė mė mendosh
ah, pak mė shumė
ti duhet tė mė mendosh.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:46

sot do neser nuk do
kur dua une sdo ti
do sa shum do por sdi cfare do
nuk di me cte bej per ty
se ti do te jesh e lire
ti vec vet veten do
ti me largon pastaj me kerkon
nuk di me se cfare don ti

me shum se veten ty te dua
hu hu ti ki ta ti ki ta ti ti
te dua ty me shum cdo dit
hu hu ti ki ta ti ki ta ti ti
mos mendo se te kam haruar
ti ske faj
se te dua o me gjith shpirt
vetem ty vetem

pjesa dy

ti do te jesh e lire
ti vec vet veten do
ti me largon pastaj me kerkon
nuk di me se cfare don ti

refreni dyte perseritet 2*

me shum se veten ty te dua
hu hu ti ki ta ti ki ta ti ti
te dua ty me shum cdo dit
hu hu ti ki ta ti ki ta ti ti
mos mendo se te kam haruar
ti ske faj
se te dua o me gjith shpirt
vetem ty vetem
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:47

Me Njč Her Unaz Kerkon
Dashurin Nuk e Provon
Jo Moj Zemer Mos u Ngut
Mundet Neser Me Mu Lut
2 x

Njč Unaz Me Diamanta
Se Ti Je Ma e Vecanta
Kte Unaz Per Ty e Ruj
Te Betohem Jo Nuk Luj
2x

Dua T'dalim Disa Her
Pastaj Te Trokas Ne Der
Me Unaz e Me Krushqi
Nuse Do Te Mar Un Ty
2x

Njč Unaz Me Diamanta
Se Ti Je Ma e Vecanta
Kte Unaz Per Ty e Ruj
Te Betohem Jo Nuk Luj
2x

Njč Unaz Me Diamanta
Se Ti Je Ma e Vecanta
Kte Unaz Per Ty e Ruj
Te Betohem Jo Nuk Luj
3x
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:48


Ne mes te nje udhe te erret po pres
zemra me vajton, sdua te vdes
ti sdegjon, me veten jeton
ne zemer, ne shpirt me lendon

(refreni)
Dimer zemres time i fale
dhe shiun se ndale,
me the ti shko lamtumire
mos me thuaj jo ste dua
pse duhet te vuaj
i vetem te mbetem pa ty

Si lipsar pa emer ne kete nat do te mbes
do ti lutem Zotit tek une te te zbrese
ti sdegjon, me veten jeton
ne zemer, ne shpirt me lendon

(refreni)
Dimer zemres time i fale
dhe shiun se ndale,
me the ti shko lamtumire
mos me thuaj jo ste dua
pse duhet te vuaj
i vetem te mbetem pa ty

(2x)
Dimer zemres time i fale
dhe shiun se ndale,
me the ti shko lamtumire
mos me thuaj jo ste dua
pse duhet te vuaj
i vetem te mbetem pa ty
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:50

Ah kjo zemer zemra jote shum lakmon.
Ti per pasuri dhe veten e harron sa pa faj ti kur te doja ti genjeje un besoja loti fundit mu ne sy tani mu tha.
Ke mendu se nat e dit per ty do qaj ke gabu un mo ste du shpres mo kot te un mos mbajnat.
Ke mendu se nat e dit per ty do qaj ke gabu un mo ste du shpres mo kot te un mos mbaj mo ste du.
Nje gjerdan qe var ne qaf kjo sesh gjithqka sepse zemra sesh kulet ku hedh para sa pa faj ti kur te doja ti genjeje un besoja loti fundit mu ne sy tani mu tha.
Ke mendu se nat e dit per ty do qaj ke gabu un mo ste du shpres mo kot te un mos mbaj.
Ke mendu se nat e dit per ty dot qaj ke gabu un mo ste du shpres mo kot te un mos mbaj mo ste du.
Ke mendu se nat e dit per ty do qaj ke gabu un mo ste du shpres mo kot te un mos mbaj.
Ke mendu se nat e dit per ty dot qaj ke gabu un mo ste du shpres mo kot te un mos mbaj mo ste du.

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:51

K'te kmshiun tim dicka e mundon
cigaren nate e dite po pi ne ballkon
kur e pyesin shoket, qka po ndodh me ty
oh ma ka bo gruaja 8 me 2.

(ReF...)
ohhh, ahhh,
ohhh, ahhh 2X
se gruaja eshte bela

Po qtu desh gruaja mor qyqar
harrove sa mire ishe beqar,
qpo ndodh mor djale tani me ty
o ta bon gruaja 8 me 2
(ReF...)
ohhh, ahhh,
ohhh, ahhh 2X
se gruaja eshte bela

Se dashuria thone eshte si sheqer
por ne martese behet zeherr
mbyllesh porsi zogu ne kafaz
AH DU ME PI O SHOK SE PO PLAS...

(ReF...)
ohhh, ahhh,
ohhh, ahhh 2X
se gruaja eshte bela
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:52

Si s'tė njoha pak mė parė
Pėr sa kohė tė kisha pranė
Tani qė ke shkuar larg
Tė kujtoj me lot e mall

(refren)
Ahh kjo zemėr ahh ky shpirt
S'mund ta tresin dot vetminė
Nuk ka faj ky loti im
Ti tradhėtove dashurinė

Ti se di se sa po vuaj
Ditė e natė me duken muaj
Kohėn si mund ta kaloj
Pres njė ditė tė tė shikoj
**********

Ndonjėherė se di se si
Ēdo gjė prapė mė kthen tek ty
Por mendoj se ėshtė e kotė
E gjithēka e kthej nė lot
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:52

oh per at emer
per at zemer
s'kisha vujt edhe nje jet
nese smundje esht dashnia
skisha dasht ilaq mej gjet

ne miliona cop
kjo zemer me u n'da
per vec emrit tend
asgje nuk kisha pa

mbas miliona viteve
kjo zemer me u n'gjall
kam me lyp prej zotit
me ty me u cmall

REF
oh per at emer
per at zemer
s'kisha vujt edhe nje jet
nese smundje esht dashnia
s'kisha dasht ilaq mej gjet (2x)

II
ne miliona cop
kjo zemer me u n'da
per vec emrit tend
asgje nuk kisha pa

mbas miliona viteve
kjo zemer me u n'gjall
kam me lyp prej zotit
me ty me u cmall

REF
oh per at emer
per at zemer
s'kisha vujt edhe nje jet
nese smundje esht dashnia
s'kisha dasht ilaq mej gjet (2x)

REF
oh per at emer
per at zemer
s'kisha vujt edhe nje jet
nese smundje esht dashnia
skisha dasht ilaq mej gjet (2x
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:53

Sėrish pėr ty sonte mendoj
a kjo nat mė tremb kur jam pa ty joo
njė thirrje zemre po degjoj
nuk di tani ku tė kėrkoooj.

(2) her
Un jam i vetėm prap
ti zemren spo ma hap
ti mos u mendo mė gjat
falmu mua pėr njė nat.

Ref:(2)
Ty tė dua shum o shpirti im
nė zemėr nuk kam tjetėr dashuri
eja mos vono sa tė dua un shikom
se ty tė don kjo zemėr vetėm ty.

Sėrish pėr ty sonte mendoj
a kjo nat mė tremb kur jam pa ty joo
njė thirrje zemre po dėgjoj
nuk di tani ku te kėrkoooj.

(2) her
Un jam i vetėm prap
ti zemrėn spo ma hap
ti mos u mundo mė gjat
falmu mua pėr njė nat.

Ref:(2)
Ty tė dua shum o shpirti im
nė zemėr nuk kam tjetėr dashuri
(2)her- eja mos vono sa te dua un shikom
se ty tė don kjo zemėr vetėm ty.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:55

te gjith qunat te rrin mbrapa
si lot shiu si lot vapa
te shikojn nga koka
deri ne kemb
te kendojn ty serenata
per ato kembet e gjata
vetem un kam mbetur si i mjer

me hir a me pahir
do te behesh vajz e mir
dhe pran vetes ty do te te marr
zemren time nuk ta fal
ose i humbur do te dal
na shkoj dimri pa nje qik zjarr

me hir a me pahir
do te behesh vajz e mir
dhe pran vetes ty do te te marr
se me trup te bukur shum
naten me ke len pa gjum
nga e hena deri ne te shtun

te gjith qunat te rrin mbrapa
si lot shiu si lot vapa
te shikojn nga koka
deri ne kemb
te kendojn ty serenata
per ato kembet e gjata
vetem un kam mbetur si i mjer

me hir a me pahir
do te behesh vajz e mir
dhe pran vetes ty do te te marr
zemren time nuk ta fal
ose i humbur do te dal
na shkoj dimri pa nje qik zjarr

me hir a me pahir
do te behesh vajz e mir
dhe pran vetes ty do te te marr
se me trup te bukur shum
naten me ke len pa gjum
nga e hena deri ne te shtun
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:56

jo shpesh me thua ti
sdi a me do me shiko ne sy
je si gongje qe qel ne pranver
qdo mengjes pa ty nuk ka djell
pa ty un jo nuk mund te jetoj
me thuaj po shpirtin ta qetsoj
nga zemra ime lotet po pikojn
ne jeten time je e vetmja shpresssssss

eja sonte bashk te dy te rrim
s mundem te jotoj une dot pa ty
zemra met medhsi zoti
ndoshta neser neser do t'me vish

i kerkoj un syt e tu
por ty ket her te kam
zemra ime nga ty pret
pret veq ni po
i vetem qdo nat un jam
ty akoma te kam larg
ndoshta neser do te vish
t me thuash po
i kerkoj un syt e tu
por ty ket her te kam
zemra ime nga ty pret
pret veq ni po
i vetem qdo nat un jam
ty akoma te kam larg
ndoshta neser do te vish
t me thuash po
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:58

Ishte mbremje kur me erdhe,
u cudita si u ktheve,
zgjate duart, me shtrengove,
larg s'mund te qendroje.

(ref...)
I kuptova syte e tu,me munduan fort e gjate,
kishin ngrire dy lote mbi ta kur ishim larg,
s'do te iki me the jo, s'do te kthehet ajo kohe,
belbezoje si femi s'jetoj pa ty.

Ti me erdhe perseri,
s'doje vec meje njeri,
zgjate duart me shtrengove,
larg s'mund te qendroje.

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:59

Sonte do dal i vetem
te te harroj, te te harroj
koha ilac i shpirtit
do te me sheroj, do te me sheroj
do te me sheroj

(refreni)
Do te me djege etja buzen
do ta duroj
do te me djege zemren malli
do ta sheroj
por prapa sdo te kem
te te kerkoj
nga shpirti do te largoj

Si rashe ne lojen tende
jo nuk e di, jo nuk e di
mekati zemres time
u bere ti, u bere ti
u bere ti

(refreni)
Do te me djege etja buzen
do ta duroj
do te me djege zemren malli
do ta sheroj
por prapa sdo te kem
te te kerkoj
nga shpirti do te largoj

(2x)
Do te me djege etja buzen
do ta duroj
do te me djege zemren malli
do ta sheroj
por prapa sdo te kem
te te kerkoj
nga shpirti do te largoj
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:59

Ti nuk e di, zemer me degjo mua,
ti je ajo, ti je ajo qe dua,
une e di mire te tjeret per ty vdesin,
por ti per mu je bota, universi.

Dua dua zemer, ti mua te me duash
dua dua zemer, me degjo!!!
S'dua s'dua zemer, nuk dua qe te vuash,
s'dua s'dua zemer, me beso!!!

Asnje minute pa ty s'do te jetoja,
toke edhe qielle, vec ty do ti dhuroja.
un e di mire te tjeret per ty vdesin,
por ti per mu je bota, universi.

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 11:00

Hic moj zemer nuk me don ti hic, hic hic fare,
kur kaloj shikimet mi hedh s'kic, lozonjare. (2 here)
Pres te dalesh ne dritare,ti me thua s'dal hic fare,
DIL MOJ ZEMER SE NE SHPIRT ME KALLE.

Hic fare hic fare, ti s'me don hic fare
qe une po vuaj vec ti je shkaktare.
Hic fare hic fare ti s'me don hic fare
qe une po vuaj vec ti je shkaktare.

Don te lush moj zemer don te lush,pa kuptuar,
por nje dite patjeter do te duash, eshte e shkruar.(2 here)
Pres te dalesh ne dritare ti me thua s'dal hic fare, dil moj zemer se ne shpirt me kalle.

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 11:00

ti me deshte une ne heshtje uhooooooo
ne heshtje ne heshtjeeeee

ref.
ti me deshte por ishte von
dashuri ne bot ska tjeter
jo jo ska tjeter
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 11:01

Give it up (4x)

Sinan Hoxha:
Se qka thua hiq sma nin
Se qka dua mir e di

Seldi:
Nga Tirona
Prishtina Tetova
mė te mirėn,zeshkane
e zgjodha !

Sinan Hoxha:

Ty tė thone
e bukura e nanės
une jam sherri i
mahalles

Seldi:

Ti vet ke thonė
na krejt e dina
kur jam me ty
rritet adrenalina
(adrenalina adrenalina)

Sinan Hoxha & Seldi Ref (2x):

Xhane xhane
moj zeshkane
t'kam ne zemer
moj shejtane.

Ti mir e di
se une jam ai djali
une jam perfekt
e frymen ta nali

a lelelele alelelelej

Give it up (4x)

Sinan Hoxha:
Kush ma mir
se une e di
lozanjare
qka don ti


Seldi:
Nga Tirona
Prishtina Tetova
ma te miren
zeshkane e zgjodha

Sinan Hoxha:
Ty te thone
e bukura e nanes
une jam sherri i
mahalles


Seldi:
Ti vet ke thon
na krejt e dina
kur jam me ty
rritet adrenalina
(adrenalina adrenalina)

Sinan Hoxha & Seldi Ref (2x):

Xhane xhane
moj zeshkane
t'kam ne zemer
moj shejtane

Ti mir e di
se une jam ai djali
une jam perfekt
e frymen ta nali

aleleleleelej
aleleleelej

Sinan Hoxha & Seldi Ref (2x):

Xhane xhane
moj zeshkane
t'kam ne zemer
moj shejtane

Ti mir e di
se une jam ai djali
une jam perfekt
e frymen ta nali

alelelleej
alleleleelej
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 11:02

ooo aaa oooo aaa...
shyhreti:
prindet na kan rrit me libra
qe fshehur i mbanim n`shpi
kangen e ndaluar per shqipni na mesoni.

Sinani:
bilbilat knojshin n`deg te molles
qante nana plot me mall
knoje bir kangen e kosoves
dhe ateher kur nuk jam gjall.

shyhreti:
knoma kangen e shipnis
ti kujtoj ata qe sjan
ju dogj zemra prej merzis
e shipnin ma nuk e paaaann.

sinani:
knoma kangen kosovare
nana shum ka pas deshir
per krejt zemrat atdhetare
qe se pan kosoven e lir.

shyhreti:
njeri per tjetrin degjuam
fjal te mira e su paaam
edhe pse sishim bashkuar
kuurrr suu ndaaaam.

sinani:
njeri per tjetrin kenduam
gjith me mendje e me mall
edhe kur u deshperuam.
kenga ne na mbajti gjall.

shyhreti:
knoma kangen e shipnis
ti kujtoj ata qe sjan
ju dogj zemra prej merzis
e shipnin ma nuk e paaaann.

sinani:
knoma kangen kosovare
nana shum ka pas deshir
per krejt zemrat atdhetare
qe se pan kosoven e lir.

shyhret:
knoma kangen e shipnis
ti kujtoj ata qe sjan
ju dogj zemra prej merzis
e shipnin ma nuk e paaaann.


sinani:
knoma kangen kosovare
nana shum ka pas deshir
per krejt zemrat atdhetare
qe se pan kosoven e lir.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 11:02

Ti vjen e me thua
ah baby sa tė dua
e ndjejė permbi buzė
dikush ty te ka puthė
me mua, pa mua
ti bėn qejfet e tua
kur puthesh jo stregon
parfumi ty tė tradhėton

(refreni)
Gėnjeshtare shko tani
shko e rri ne krahėt e tij
dhe sa herė e kam dėgju
femėr e bukur sdo besu
se kur puthesh ti harron
sjellė me vete nje aromė
eshte parfumi i atij
gėnjeshtare shko tani

Jo jo me, s'tė dua
mjaft me lojėrat e tua
atij shko e thoi
parfumin ta ndėrroi
me mua, pa mua
ti bėn qejfet e tua
kur puthesh jo stregon
parfumi ty tė tradhėton

REF:(2)

Genjeshtare shko tani
shko e rri ne krahėt e tij
dhe sa herė e kam dėgju
femėr e bukur sdo besu
se kur puthesh ti harron
sjellė me vete njė aromė
ėshtė parfumi i atij
gėnjeshtare shko tani
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 11:03

Lindi simpatia
filloj dashuria
mendova se krejt eshte ne rregull
lindi xhelozia

Lindi simpatia
filloj dashuria
mendova se krejt eshte ne rregull
lindi xhelozia

Ref 2X: Thuaj o shpirt a mos T“kam merzit
Z“du me te pa me tjeter se te du une teper

Ne oret e vona
n“telefon po thirri
du me dit ku je oj zemer
se s“me mbyllet syri

Ne oret e vona
n“telefon po thirri
du me dit ku je oj zemer
se s“me mbyllet syri

Ref 2x: Thuaj o shpirt a mos T“kam merzit
Z“du me te pa me tjeter se te du une teper
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 11:03

S'dua tė t'shoh,
S'dua tė t'shoh,
Mua m'harrove,
Tjetrin e do.

S'dua t'kujtoj,
Dua t'harroj,
Se kjo dashuri,
Pėr mu mbaroi.

Ref.2x:
Ē'mė duhen sytė kur nuk tė shoh,
Ē'mė duhet jeta kur ti s'mė do,
Jeta pa ty si me mbet pa sy,
Unė tė desha vetėm ty.

II
Dua tė vdes,
Kur ty tė pres,
S'dua t'jetoj,
Se nuk kam mė shpresė.

S'dua t'jetoj,
S'dua t'jetoj,
Sa shumė e desha,
por Ajo m'tradhtoi.

Ref.2x:
Ē'mė duhen sytė kur nuk tė shoh,
Ē'mė duhet jeta kur ti s'mė do,
Jeta pa ty si me mbet pa sy,
Unė tė desha vetėm ty.

(naj naj na na naj ohh oohhh)

Ref.
Ē'mė duhen sytė kur nuk tė shoh,
Ē'mė duhet jeta kur ti s'mė do,
Jeta pa ty si me mbet pa sy,
Unė tė desha vetėm ty.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Ah...Sikur Te Vije Ti Sinan Hoxha

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 22/8/2019, 06:35