Sallatė franceze

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sallatė franceze

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/3/2011, 15:46

Sallatė franceze Images

Pėrberesit:

* 6 speca jeshile ,
* 4 speca tė kuq ,
* l thelb hudhėr tė shtypur ,
* 3 domate mesatare ,
* 1/2 filxhan ēaji vaj ulliri ,
* 2 lugė gjelle uthull ,
* rreth 10 ullinj tė zinj ,
* 1 lugė gjelle majdanoz ,
* pak kripė.

Pėrgatitja

Piqni nė furrė specat dhe pasi tė jenė gati pastrojini nga lėkura dhe farėzat. Prijini hollė pėr sė gjati. Lani domatet dhe prijini nė copa tė vogla. Hidhni poshtė lėngun dhe farėzat. Pėrgatitni dressing duke rrahur me tel vajin dhe uthullėn, derisa tė formohet njė masė e rrjedhshme e homogjene. Shtoni nė kėtė masė kripėn dhe hudhrėn. I pėrzieni sėrish. Nė njė pjatancė hidhni domatet dhe specat. Pėrziejini mirė dhe shtoni nga lart dressing-un e pėrgatitur. Nė fund shpėrndani kudo ullinjtė dhe majdanozin./recetagatimi/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:23