Milkshake me shije kafeje

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Milkshake me shije kafeje

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/3/2011, 00:24

Milkshake me shije kafeje Images

Pėrbėrėsit:

* 1 pintė (=0.568l) akullore me shije kafeje,
* 2 lugė ēaji llum kafeje,
* 1/2 gotės rum (e padetyrueshme),
* 4 deri nė 6 lugė tė vogėl akullore me vanilje
* pudėr kafeje.

Pergatitja

Futeni akulloren nė pėrzjerės. Shtoni rum dhe llumin e kafesė. Pėrziejeni nė gradacion tė lartė derisa tė bėhet kremoze e butė. Futeni nė gotė tė gjatė, dhe shtoni nga njė lugė tė vogėl akullore me vanilje nė cdo gotė. Spėrkateni me pudrėn e kafesė./recetagatimi/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 09:15