Vėzhgim i versionit beta tė shfletuesit Google Chrome

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Vėzhgim i versionit beta tė shfletuesit Google Chrome

Mesazh nga Dino prej 20/2/2011, 01:36

Vėzhgim i versionit beta tė shfletuesit Google Chrome Chrome_736712311Versioni i fundit beta pėr shfletuesin Google Chrome ėshtė kryesisht mė i shpejt, pėr shkak tė makinės sė re JavaScript dhe njė shije tė hershme tė nxitimit GPU tė videos.

Por Google ka paraqitur disa veēori tė reja pėr tė bėrė pėrvojėn e pėrdoruesve mė tė kėndshme, duke pėrfshirė sinkronizim tė fjalėkalimeve dhe njė meny tė riimprovizuar tė opsioneve. Le t’i hedhim njė sy mė nga afėr:

Chrome kishte mundėsi qė tė sinkronizonte aplikacionet tuaja, bookmarkėt, parapėlqimet dhe lajtmotivet (ang. themes) pėrgjatė shumė kompjuterėve, por deri tani ka ēaluar me sinkronizim tė fjalėkalimeve. Nė versionin e fundit beta, ju mund t’i qaseni sinkronizimit tė fjalėkalimeve nėn seksionin “Personal Stuff” tė menysė sė opsioneve. Njė llogari Google - sė bashku me emrin e pėrdoruesit dhe fjalėkalimin - ėshtė e kėrkuar pėr sinkronizim, por ju mundeni qė tė shtoni pjesė shtesė tė enkriptimit me njė fazė kaluese tė veēantė tė sinkronizimit.

Menyja e re me opsione

Kur tė klikoni nė ikonėn e veglave dhe tė pėrzgjedhni “options”, Chrome pastaj do tė paraqes veēoritė nė njė tab tė ri tė shfletuesit, nė vend tė menysė qė shfaqej. Kjo nėnkupton qė ju mund tė keni qasje nė opsione tė veēanta me URL, si chrome://settings/personal. (Google thotė qė kjo ėshtė e fuqishme pėr ofrim tė mbėshtetjes teknologkike pėr tė afėrmit qė kanė ndonjė vėshtirėsi.)

Menyja me opsione tani ka njė funksion pėr kėrkim, kėshtu qė ju mund tė qaseni nė veēori duke shkruajtur, nė vend se tė shkoni pėrgjatė menyve. Ėshtė pothuajse i njėjtė me Google Instant, nė njė pėrditėsim tė rezultateve tė kėrkimit nė ēdo kohė qė ju shkruani njė shkronjė tė re.

Organizimi i ikonave tė aplikacioneve

Google nuk thotė qė kjo ėshtė njė veēori e re, por nuk kemi dėgjuar ndonjė herė dikė qė ta pėrmend atė. Nėse keni instaluar ndonjė aplikacion tė uebit nė Chrome, tani ju mund t’i riradhisni duke i pėrzgjedhur dhe zhvendosur.

Mundėsia pėr tė organizuar aplikacionet ėshtė njė ndėr veēoritė mė ngazėllyese. Le tė marrim mbėshtetje herėn e ardhshme mbėshtetje pėr aplikacione, nė rregull Google?Vėzhgim i versionit beta tė shfletuesit Google Chrome 1e8g1z

    Ora ėshtė 17/6/2019, 03:09