Te bejme nje french manikyr me tre levizje

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Te bejme nje french manikyr me tre levizje

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/2/2011, 19:06Te luani me ngjyrat e manikyreve duke krijuar thonje gjithmone e me te bukur.

Te besh nje french me tre ngjyra nuk eshte aspak e veshtire, por ju duhet pak kohe dhe perqendrim.

1- Pasi te keni limuar mire thonjte, lani duart dhe thajini per te hequr mbeturinat gjate limimit. Aplikoni nje manikyr transparent si baze dhe lereni te thahet. Pas pak aplikoni manikyrin ngjyre roze, ne te gjithe siperfaqen e thoit dhe lereni perseri te thahet. Nese nuk eshte uniforme ne menyre perfekte sepse disa manikyre jane shume te ujshem, perseriteni perseri veprimin.2- Ju duhet te beni henezen e bardhe. Per te qene precize aplikoni mbi thonj henezat e bardha prej letre, pasi ju ndihmojne tju japin nje forme lehtesisht me hark, lini jasht pjesen tjeter te thoit i cili do te pikturohet.3- Me nje penel te holle ndiqni me manikyrin ngjyre tjeter ne linjen e ndarjes mes manikyrit roze dhe atij te bardhe duke ndjekur harkun e formuar. Per te fiksuar mire te gjithe dizajnin keshillohet te aplikoni ne fund nje manikyr transparent. Kete metode mund ta ndiqni duke perdorur te gjitha ngjyrat e manikyreve.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/6/2018, 02:03