Tendence 2011, kombinimi i ngjyrave

Share

LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti: Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia: Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi: 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve: 122286
<b>Pikėt</b> Pikėt: 259602
<b>Votat</b> Votat: 308
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar: Mbrėmė erdhe pranė meje... Aroma jote mė shoqėronte... Kujtimet kujtonim ne tė dy... Si njė yllė shkėlqenin sytė e tu... Ishe ti vallė vėrtetė, apo ėndėrrat e mia...?!

Buzqeshje Tendence 2011, kombinimi i ngjyrave

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/2/2011, 21:36Te zgjedhesh nje ngjyre per ceremonine e marteses eshte nje ceshtje shijesh.

Ka shume persona ne kete fushe, te cilet tregojne me deshire nje shije te vecnat per ngjyrat dhe kombinimet e tyra, qe ne ndonjehere as qe e mendojme qe mund te jete e mundur. Per kete arsye duam tju japim disa ide mbi kombinimet e ngjyrave te cilat bejne tendencen ne 2011.1- Bluja e deti, eshte nje ngjyre e cila e perdore e vetme eshte shume serioze, por mund te pershtatet lehtesisht me te verdhen dhe te krijojne nje kombinim elegant dhe mbase pak jo formal.2- Edhe ngjyrat si e kuqja, roza dhe jeshilja e molles bejne tendence kete vit. Kontribuojne per te krijuar nje ambjent plot gjalleri dhe zakonisht keshillohen per ceremoni martesore verore. Ne alternativ mund tju propozohen edhe ngjyrat vintage: ngjyra kaki, krem ose ngjyre tulle. Mbi te gjitha jane te indikuara per te krijuar nje ndjenje te vecante mes shoqerueseve, nenes se nuses por edhe dekorocionit te luleve ose per aksesoret, per nje nuse vintage.4- Ngjyra gri dhe koral jane dy gjyra te vecanta, qe i japin gjalleri. Jane nje kombinim fitues per nje buqet nuseje te vecant, si dhe per shume detaje te tjera, ne tavoline, dekor, vendshenueset etj.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 29/1/2015, 11:14