Sallatė Ēezar

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sallatė Ēezar

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/2/2011, 01:45

Sallatė Ēezar Images

Pėrbėrėsit (pėr person):

Sallatė jeshile 70 gr
Panēetė e pjekur 30 gr
Fileto pule tė pjekura 30 gr
Croutons 10 gr
Misėr 15 gr
Parmesan 10 gr
Vaj ulliri 5 gr
Sos Ēezar 30 gr

Sos Ēezar:

1 thelpi Hudhėr
1 lugė caji Mustardė
1 lugė gjelle Lėng Limoni
1 lugė caji Krem Mushti
½ lugė caji Kripė
½ lugė caji Piper tė sapo bluar
2 lugė gjelle Vaj ulliri
1 lugė gjelle Parmesan

Pregatitja:

Qė njė sallatė Cezar tė jetė sa mė e shijshme, duhet qė tė gjithė pėrbėrėsit tė jenė tė cilėsisė sė parė dhe raporti i tyre tė jetė nė masėn e duhur. Sallata Cezar ėshtė njė nga sallatat mė tė pėlqyera ndėrkombėtarisht, e lehtė, e plotė nė shije dhe pėrshtatet me njė gamė tė gjerė shijesh tė pjatave tė dyta. Filetot e pulės, pasi piqen, marinohen nė salcė speci (spec, uthull, vaj ulliri, verė tė bardhė, kripė, piper) qė ti thellohet shija. Pregatisni gjithė pėrbėrėsit, hidhini nė enėn e sallatės, pėrziejini dhe nė fund hidhini dhe salcėn Cezar.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:45