Dashuria varet nga humori

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuria varet nga humori

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/2/2011, 21:15Per te bere qe dashuria te funksionoje eshte e nevojshme qe te jeni ne humorin e duhur, mbase ky rregull vlen paksa per te gjitha fushat e jetes, por ne ate sentimental edhe me shume.

Mund te keni perpara mashkullin me te bukur te botes, me terheqes, me pak fjale shpirtin tuaj binjak, dhe ju iken nga duart. Perse? Mbase per shkak te gjendjes shpirterore ne te cilen gjendemi. Ju ka ndodhur ndonjehere? Keto teste i kane mbeshtetur nje grup kerkuesish nga Universiteti Trier ne Gjermani, te cilet kane zbuluar shijet tona ne zgjedhjen e partnerit, te cilat ndryshojne sipas gjendjes tone shpirterore, nese jemi te qetesuar kerkojme nje partner te ngjashem me ne, me pak fjale ate te duhurin.

Nese jemi te stresuar mbetemi te terhequr nga njerez te "bukur dhe te mallkuar", dhe rreziku eshte mnje marredhenie e cila nuk shkon mire. Stresi ne nje fare menyre mund te mashtroje sensin kritik. Te jemi te qete na lejon te vleresojme njerzin terheqes me karakteristika me te aferta me tonat, nga ku mundesia per te pasur gjera te perbashketa eshte me e madhe. Por eshte dhe nje situate tjeter, kur ndjehemi te vemtuar. Ne kete rast jemi me pak te vetedijshem ne zgjedhjen e partnerit. Ja perse marredheniet te lindura ne momentin e gabuar shpesh nuk kane nje te ardhur. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/4/2018, 17:16