Lulet, cfare te dhurojme per Shen Valentin

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Lulet, cfare te dhurojme per Shen Valentin

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/2/2011, 00:29Shen Valentini afrohet gjithmone e me shume. Lulet, perfaqesojne dhuraten klasike dhe tradicionale, mbase dhe te shoqeruara me cokollata.

Me pas jane parfumet dhe bizhut. Lista e dhuratave eshte e gjere, por cdo lloj dhurate mund te shoqerohet me nje buqete lulesh. Cdo lule ka kuptimin e saj, dhe duhet te zgjidhet ne baze te asaj qe deshironi te shprehni. Lulja klasike per Shen Valentin eshte padyshim trandafili i kuq, simbol i dashurise. Por nuk ekzistojne vetem trendafilat e kuq, ne 14 shkurt portagoniste behen te gjitha lulet. Jo te gjithe e dine se dhe tulipani perfaqeson dashurine.

Nje legjende antike persiane tregon se kjo lule lindi nga pikat e gjakut te nje burri i cili u refuzua nga e dashura e tij . Keshtuqe nese deshironi te thoni " Te dua" me gjuhen e luleve, mund ti dhuroni ne vend te trendafilave te kuq edhe nje buqete me tulipane. Orkideat, jane lule per tu dhuruar nje personi elegant dhe te rafinuar, drejt te cilit ndjeni dashuri te sinqert. Per te shrehur nje dashuri te sinqert dhe te paster mund te synoni per lulet te bardha, trendafila te bardhe, margarita etj.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/10/2018, 16:00