Yjet qė nuk kanė tė mbaruar as shkollėn e mesme

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Yjet qė nuk kanė tė mbaruar as shkollėn e mesme

Mesazh nga Dino prej 10/2/2011, 18:12

Yjet qė nuk kanė tė mbaruar as shkollėn e mesme Paris-hiltonSot nuk ėshtė mė rėndėsi sė cili ėshtė kualifikimi juaj. Sa vite jeni nė
shkollė qė keni arritur kaq shumė, apo sa keni qėndruar ulur nė
bibliotekė pėr t’u bėrė njė ekonomiste e zonja, aktore apo edhe
kėngėtare, sepse nėse e pyetni vetėn se ēka e lidh Demi Moore-in,
Hillary Swankun dhe Paris Hiltonin – pėrveē se janė tė bukura, tė pasura
dhe tė famshme - pėrgjigjja do tė mund t’ju habisė: Asnjėra nga to nuk e
ka mbaruar shkollėn e mesme!


Pavarėsisht kėsaj, kjo gjė ato nuk i ka penguar fare. Ato sot janė
tė famshme, tė gjitha mediet shkruajnė pėr to, kanė pasuri
shumėmilionėshe, ndėrkaq kur pyeten sė cilat janė arsyet qė ato e kanė
braktisur shkollėn, nuk kanė dėshirė tė flasin shumė pėr kėtė gjė.


Tė gjithė e dimė sė trashėgimtarja e pasur e zinxhirit tė hoteleve “Hilton” nuk e ka tė kryer as shkollėn e mesme.


Pasanikja nė mėnyrė shumė misterioze, ashtu sikurse ėshtė edhe vetė
si tip, e ka lėnė shkollėn. Thashethemet e para thonė se ajo ėshtė
pėrjashtuar pėr shkak se kishte konsumuar shumė alkool dhe e dehur
kishte shkuar nė shkollė. Rrjedhimisht kjo gjė vazhdon prapė te ky yll,
por ajo nga emri i saj bėri brend, i cili pėr ēdo vit i sjell miliona
dollarė, duke u bėrė njėra prej femrave mė tė pėrfolura nė tė gjitha
mediet botėrore.


Moskryerja e shkollės sė mesme nuk i ka mbetur keq as aktores Hallary Swank.

Edhe kjo ėshtė pėrjashtuar nga shkolla pėr shkak se kishte bėrė
zhurmė vazhdimisht dhe nuk i kishte respektuar aspak profesorėt dhe
procesin mėsimor.


Aktorja sot nė vitrinėn e saj e ka njė Oskar.


“Nuk krenohem me faktin qė hoqa dorė nga shkolla. Nuk jam krenare,
por ashtu ndodhi. Konsideroj se shkolla ėshtė shumė, shumė e
rėndėsishme”, ka deklaruar kjo aktore kur ėshtė pyetur pėr kėtė gjė.


Nė kėtė mes nuk mund tė harrojmė pa pėrmendur edhe meshkujt. Ėshtė Mark Wahlberg, i cili njihet pėr filmat e tij aksion.


Ai tani ka 39 vjet dhe ka vendosur t’i kthehet bankave shkollore,
pasi qė nė njė moshė tė re kishte ikur prej tyre. Tani ai thotė se
dėshiron t’u tregojė fėmijėve sė sa i rėndėsishėm ėshtė arsimimi.


Nė kėtė listė hyn edhe aktorja Demi Moore dhe Michael J. Fox, qė po
ashtu e kanė braktisur shkollėn e mesme. Shkak pėr kėtė thonė sė ėshtė
aktrimi.


E nėse dėshirojmė tė qeshim me njė tė pashkollė, atėherė e kemi komikun e famshėm Jim Carrey.


Nga shkolla, Carrey ka hequr dorė nė moshėn 12-vjeēare, pėr shkak tė
gjendjes sė keqe ekonomike nė familje. Ai ka qenė i detyruar tė punojė
dhe kėshtu tė ndihmojė nė buxhetin shtėpiak.


Kėngėtarja Avril Lavigne ka hequr dorė nga shkolla menjėherė pasi e
ka nėnshkruar marrėveshjen pėr albumin e saj tė parė, derisa Christina
Aguileran nga shkolla e ka hequr e ėma, meqė fėmijėt tjerė gjoja kanė
qenė tepėr xhelozė ndaj suksesit tė saj.


Nė listėn me aktorė pa shkollė tė mesme gjenden edhe Kevin Bacon, Drew Barrymore e shumė aktorė tė tjerė nga HollywoodYjet qė nuk kanė tė mbaruar as shkollėn e mesme 1e8g1z

    Ora ėshtė 22/8/2019, 00:41