Sekrete pėr tė pėrforcuar lidhjen

Share
avatar
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4950
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11414
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Sekrete pėr tė pėrforcuar lidhjen

Mesazh nga Dino prej 6/2/2011, 20:59

Fillimi i lidhjes sė re ėshtė sfidė nė vetvete. Secili dėshiron tė lėrė pėrshtypje tė mirė dhe mendim tė mirė pėr veten tek i dashuri i ri apo tek e dashura e re. Disa nga rregullat se si tė silleni nė fillim tė lidhjes i kemi tė njohura, por ka disa qė janė tė rėndėsishme dhe mund tė bėjnė ndonjė dallim.
Sekreti numėr 1 – Shoqėri me shokėt e tij
Nė njė fundjavė pasdite shikoni ndeshje tė futbollit me tė dhe me miqtė e tij. Pėrveē se nė atė mėnyrė do tė krijoni imazh tė vajzės spontane, djali do ta vlerėsojė dėshirėn pėr njohje me shokėt e tij. Ėshtė e ndaluar imitimi i sjelljeve tė tyre. Tifozim i ēmendur me njė sasi tė madhe tė birrave, do t’ju japė vetėm pika negative nė fillim tė lidhjes. Dhe, asnjė djalė nuk dėshiron tė jetė me dikė qė vazhdimisht i kujton shokėt e tij.
Sekreti numėr 2 – Blerja e dhuratave
Ēiftet e reja dėshirojnė tė befasohen me dhurata tė vogla nė fillimin e lidhjes. Kjo ėshtė nė rregull nėse blerjen e konsideroni si kėnaqėsi, dhe jo obligim dhe nėse dhuratat janė “tė vogla”. Dhuratė e bukur do tė ishin bileta pėr ndeshje, kinema apo teatėr. Nė kėtė mėnyrė mund tė kėnaqeni nė mbrėmjen e pėrbashkėt dhe mė mirė do tė njiheni, duke diskutuar pėr shfaqen, filmin apo ndeshjen. JO e madhe nė lidhje me dhurimin nė fillim tė lidhjes tė dhuratave tė shtrenjta dhe jo praktike. Blerja e njė xhemperi duket si zgjidhje praktike pėr ditėt e ftohta tė dimrit, por nuk ėshtė ide e mirė. Tė paktėn nė fillim tė lidhjes lėreni vetė ta zgjedhė dhe blejė gardėrobėn.
Sekreti numėr 3 – T’i tregojmė botės
Ėshtė nė rregull qė tė gjithė rreth jush tė dinė se jeni nė lidhje. Kur shėtiteni apo njė puthje e butė para shokėve ėshtė njė shenjė simpatike pėr pėrkushtim. Por, njė porosi tjetėr ėshtė puthja e pandėrprerė para tė gjithėve apo ulja nė prehėr. Lėni kohė pėr pėrkėdhelje larg nga sytė e tė tjerėve.
Sekreti numėr 4 – Sinqeritet
Sinqeriteti ėshtė njėra nga gjėrat kryesore nė ēdo lidhje. Paraqet bazė pėr ndėrtim tė besimit. Prandaj, ėshtė e rėndėsishme qė nė fillim tė jeni tė sinqertė. Kjo nė veēanti ėshtė pėr periudhėn qė e kaloni nėn ēarēafė. PO, pėr ndarjen e dėshirave dhe kėnaqėsisė sė vėrtetė. JO meriton aktrimi orgazėm apo heshtja e ēfarėdo parehatie nė krevat. Mendoni, nėse nė fillim nuk i qartėsoni kėto gjėra, mė tej do tė jetė shumė vėshtirė.
Sekreti numėr 5 – Seksi veshje e brendshme
Vajza, mund tė zgjidhni nga zgjidhja e madhe e veshjes sė brendshme. Recipeta tė pėrshtatshme, me apo pa dantella, do ta rrisin fantazinė. Shmangni veshjen e brendshme me susta dhe nyje.
Djalit i duhet njė pėrjetėsi deri sa t’ju “zbėrthejė” dhe nė tėrė atė proces nuk do tė vėreni sa mirė duket veshja e brendshme tek ju. Mė pak ėshtė mė shumė kur bėhet fjalė pėr veshjen e brendshme.
Sekrete dhe kėshilla ka shumė dhe nuk janė tė gjitha universale. Disa kanė arritur nė njė lidhje, ndėrsa nė tjetėr jo. Prandaj, kėshilla mė e mirė ėshtė ai i pikės 4 – tė jeni tė sinqertė! Vetėm me mendje tė pastėr dhe zemėr tė plotė lidhja juaj do tė ketė sukses.
    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:18