Sjelljet te cilat cojne ne demtimin e nje marredhenie

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sjelljet te cilat cojne ne demtimin e nje marredhenie

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/2/2011, 00:16Cilat jane veprimet dhe gjestet qe irritojne nje femer? Nese deshironi te tejkaloni me sukses proven e takimit te pare, ndiqni keshillat e specialisteve te vezhgimit te raporteve ne cift.

Studiues dhe specialiste te vezhgimit te raporteve ne cift kane publikuar ne revistat prestigjioze amerikane, disa keshilla per sjelljet apo veprimet qe kurre s’duhet t’i beni kur jeni me partneren tuaj.

Ja disa nga veprimet te cilat vertete e demtojne nje marredhenie romantike:

-Kontrolli i celularit gjate kohes qe jemi ne shtrat me partneren. Dicka e tille e irriton se tepermi ate.

- Te kerkosh nje puthje. Dicka e tille e ve ne pozite teper te veshtire vajzen dhe pergjigjja e syve te saj do te jete negative.

-Veshja e xhinseve te shkurtra qe tregojne corapet. Eshte e rendesishme veshja e corapeve dhe dukshmeria e tyre.

-Grindja me nje shofer te nje makine tjeter. Dicka e tille konsiderohet jo e hijshme, duhet te permbaheni per cfaredolloj motivi qe mund te keni.

-Dergimi i nje e-maili fyes ne drejtim te partneres. Duhet te keni kurajen per te ngritur telefonin ose te ballafaqoheni me personin qe keni kete debat.

-Heqja dore nga nje femer e cila tregon interes per ndeshjet e futbollit qe shikoni dhe ju. Nje partnere e tille tregon se ka vertete interes per ju.

-Kerkimi ne gjerat personale te saj. Te kerkosh ne canten, dollapin ose te rremosh ne ilacet e partneres tregon nje mungese besimi dhe shpesh here ndodh qe gjate ketij “hetimi” te zbuloni dicka te padeshiruar.

-Te folurit per politike ose ceshtje fetare me miq te rinj. Biseda te tilla duhet t’i beni larg tavolines ne momentin qe po perpiqeni te njihni persona te rinj.

-Biseda te shumta per imazhin personal. Duke folur shume per personalitetin tend dhe paraqitjen e jashtme do te ulni vlerat e imazhit tuaj.

-Tejkalimi i mases ne te pire. Te gjithe e kuptojme limitin qe kemi arritur gjate pijeve dhe asnjehere nuk keshillohet te kalohet ky limit pasi mund te ndodhin gjera te padeshiruara.

-Te debatosh me nje polic. Ne momentin qe je kapur, ti, do apo nuk do, duhet te dorezohesh. Sado qe krenaria nuk mund te ta lejoje, serish cdo debat i tepert do te perkeqesonte gjendjen.

-Varja e celesave ose telefonit ne bel. Nuk do te keni me sukses me femrat dhe kjo qe po themi, eshte e bazuar ne nje histori te vertete.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/1/2019, 09:08