Vodafone Albania prezanton ofertat e reja pėr shėrbimin e internetit 3G

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Vodafone Albania prezanton ofertat e reja pėr shėrbimin e internetit 3G

Mesazh nga Dino prej 30/1/2011, 22:18

Vodafone Albania prezanton ofertat e reja pėr shėrbimin e internetit 3G Vodafone_albania_662435398Rrjeti 3G tashmė ėshtė shtrirė nė Tiranė dhe sipas burimeve nga kompania e fuqishme globale Vodafone , rrjeti 3G do tė mbulojė brenda pak muajve tė ardhshėm Durrėsin, Shkodrėn, Vlorėn, Beratin, Fierin, Elbasanin dhe Korēėn, pėr t’u shtrirė gradualisht nė tė gjithė vendin.

Menaxherja e Shėrbimeve mė Vlerė tė Shtuar (VAS) tek Vodafone Albania, Shqipe Berisha thotė se tashmė interneti i shpejtė nuk ėshtė mė ekskluzivitet i operatorėve fiks. Sipas Znj. Berisha, karta aktuale SIM e ēdo abonenti qė ka njė celular, tablet apo netbook tė pėrshtashėm pėr 3G mund t’iu sjellė atyre qė tė pėrjetojnė shpejtėsi tė tilla interneti qė klientėt ishin mėsuar ti pėrfitonin vetėm pėrmes shėrbimeve tradicionale tė internetit me kablo.

Ēmimet qė Vodafone Albania ofron pėr shėrbimin e internetit nė celular (Mobile Internet Access – MIA) janė vėrtet tė pėrshtatura sipas nevojave tė klientit. Pėr njė pėrdorues ditor me parapagesė – paketa ditore e internetit prej 30 MB kushton vetėm 60 lekė (me TVSH); pėr njė javė akses nė internet klientėt mund tė blejnė paketėn 7 ditore prej 200 MB pėr 300 lekė (me TVSH). Tė gjithė tė interesuarit mund tė telefonojnė nė numrin 131 dhe tė ndjekin udhėzimet pėrkatėse pėr tė blerė njė nga paketat e mėsipėrme.

Nė anėn tjetėr shumė kanė dėgjuar edhe pėr shėrbimin Vodafone Mobile Broadband (VMB). E thėnė thjesht ai pėrfaqėson shėrbimin e internetit broadband pėrmes njė karte SIM tė vendosur nė njė Modem USB.

Vodafone sapo ka prezantuar dy oferta tejet tė leverdishme pėr klientėt e planeve me parapagesė dhe kontratė. Pėr klientėt me parapagesė ofrohet modemi USB (14.4 Mbps), karta SIM dhe tre paketa mujore falas 2 GB/paketė pėr vetėm 6,500 lekė (me TVSH). Pajtimtarėt e VMB me kontratė, nė momentin e nėnshkrimit tė kontratės sė pajtimit, pėrfitojnė Modemin USB (14,4 Mbps) dhe pėr muajin e parė tė pajtimit pėrfitojnė 2GB ose 5 GB pa pagese fikse mujore nė varėsi tė planit tarifor tė pėrzgjedhur VMB 2GB apo VMB 5GB. Kėto produkte mund tė blihen nė ēdo dyqan Vodafone.

Tashmė me tė njėjtat tarifa si pėr telefonatat e zakonshme, tė gjithė abonentėt nėn mbulimin e rrjetit 3G tė Vodafone mund tė pėrdorin shėrbimin “video-thirrje”. Abonentėt mund tė zgjedhin tė pėrdorin shėrbimin video-thirrje pėr tė parė dhe folur me miqtė, tė afėrmit dhe partnerėt e biznesit, mjafton qė tė dy palėt tė kenė mbulim me rrjetin 3G dhe aparate celulare tė pėrshtatshėm pėr video-thirrje.Vodafone Albania prezanton ofertat e reja pėr shėrbimin e internetit 3G 1e8g1z

    Ora ėshtė 17/6/2019, 03:17