Meditime . . .

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Meditime . . . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Meditime . . .

Mesazh nga Arlo prej 28/1/2011, 06:16

Meditime . . . Eeeeee10

Ja tek perballem edhe sonte me te njejten lufte! Me te njejten dhimbje! Me te njejten Vuajtje! Me te njejten humbje! Me te njejten disfate! Perballe erresires dhe heshtjes! Frikes se jetes dhe vdekjes! Perballe dashuris dhe urrejtjes! Perbuzjes dhe shkatrrimit! Ja tek perballem perballe realitetit si nje kokrriz rere ne mes te shkretetires! E vetmja gje qe me ka mbetur ne kete jete eshte te shkruaj! Te shkruaj per Ty nostalgjia ime! Te shpreh ate qe ndjej ne sy te te tjereve! Ti them atyre qe me njohin dhe atyre qe nuk me njohin se dashuria ime per Ty s'ka fund! Ti them te gjitheve se sa me dhembi ikja jote! Do ket nga ata qe me kuptojne,do ket dhe nga ata qe nuk do me kuptojne! Do ket nga ata qe do qajne se bashku me mua,do ket dhe nga ata qe do qeshin se bashku me Ty! Por kjo gje nuk me intereson dhe aq shume! Jam mbushur plot me bollekun e fjaleve te te tjereve! Kam njohur nga ata qe me uruan lumturin me Ty! Kam njohur dhe nga ata qe nderhynen ne lumturin ton! Kam njohur veten me mire sec e njihja! Gjthsh te njoha dhe Ty perfundimisht! Sonte dua veq te shkruaj...sa me gjate... Nuk dua qe te ndaloj se shprehuri ate qe ndjej vertet thelle ne zemer! Dua qe e gjith kjo dhimbje dhe trishtim te mbyllet bashke me plagen e harreses! Por nuk e di ne do ja dal se harruari Ty! Ty qe le gjurm te renda mbi vitet e mia! Sonte pesova zhgenjimin me te madh te rradhes! Pikerisht sonte ne kete DATE! Eshte e tmerrshme imagjinimi i saj,jo me dhe perjetimi ne te njejten kohe! Nuk e di ne ke zemer apo balte ne vend te saj?! Nuk e di si nuk ke pak dhembje,meshire?! Por ka nje Zot mbi ne! Kjo eshte e vetmja gje qe me inkurajon! Te pakten sonte s'duhej te silleshe ashtu... Ta ruaje arrogansen tende per ato qe ta mesuan! Eshte e pamundur qe une po i shkruaj keto! E pabesueshme! Po ja qe jeta ndonjehere te perplaska dhe me djallin! Urime per kurajon qe kishe... Per ate qe me shkaktove dhe sot! Urime Zemer Urime!! Po me gjith zemer uroj qe nje dite mos te jetosh pendimin! Sepse nuk e di qe sonte ne do kem me forc te rikthehem e te shkruaj serish per Ty! Nuk e di dhe se sa dit jete me kan mbetur! Ndoshta shume...ndoshta pak! Kete nuk e di! Por di te them qe rrahjet e zemres kan ndryshuar totalisht! Nje her vin te shpeshta,pastaj ngadalsohen! Dhe si per te mos mjaftuar kjo,nje e therur pershkon c'do gje brenda saj! Nuk me vjen keq per veten. Sepse fundi fundit ky qe fati im! Por me vjen keq per Ty se mbase trazohesh aty brenda! Duke te uruar gjith lumturin e botes Ty dhe te gjith atyre qe donin te na shihnin keshtu,po e mbylli kete shkrim bashk me lotin e fundit qe ra! Jetoje kete jete dhe pa mua...pa pendim apo breng ne zemer! Jetoje nen shoqerin e atyre qe te inkurajuan per kete veprim! Jetoje TI lumturin qe ne lam pergjysem! Dhe endrrat qe si realizove me mua,me kedo tjeter realizoi nje dit! Do jem apo s'do jem me...kjo eshte pjese e enigmes!! Ti vetem JETO... Sepse une mbase eshte fryma e fundit tani qe leshoj ne kete BOTE.....!!!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Meditime . . . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Arlo prej 29/1/2011, 08:31

Meditime . . . 33813_10

Nuk edi nese mes nesh do kete serish nje kthim! Heshtja mes meje dhe teje ka prangosur c'do deshire! Asnjeri nga ne nuk e helle hapin per tu kthyer serish aty...aty ku lam lot,shpres dhe dashuri! Neteve gjithnje perhumb ne dhimbje. Ndersa diteve zvarritem nga casti ne cast pas kohes,me shpresen se do te shoh diku! Me ka marre malli per TY... Te betohem! Dhe n.q.s nje dite do arrish ta lexosh kete shkrim...Te Lutem Kthehu! Do jem duke te pritur diku aty mes jetes dhe vdekjes! Dhe n.q.s me ke dashur ndonjehere...shpetom! Sepse ti dikur...vendose te vdisje bakshke me mua! Te Dua . . !Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Vizitor prej 29/1/2011, 19:45

@Arlo shkruajti:Meditime . . . 33813_10

Nuk edi nese mes nesh do kete serish nje kthim! Heshtja mes meje dhe teje ka prangosur c'do deshire! Asnjeri nga ne nuk e helle hapin per tu kthyer serish aty...aty ku lam lot,shpres dhe dashuri! Neteve gjithnje perhumb ne dhimbje. Ndersa diteve zvarritem nga casti ne cast pas kohes,me shpresen se do te shoh diku! Me ka marre malli per TY... Te betohem! Dhe n.q.s nje dite do arrish ta lexosh kete shkrim...Te Lutem Kthehu! Do jem duke te pritur diku aty mes jetes dhe vdekjes! Dhe n.q.s me ke dashur ndonjehere...shpetom! Sepse ti dikur...vendose te vdisje bakshke me mua! Te Dua . . !
shum e bukure Meditime . . . 332786
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/1/2011, 21:39

duartrokitje Arlo , tė bukura shumė Meditime . . . 280816E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Vizitor prej 29/1/2011, 21:44

Dua tė jem engjulli yt

Nuk e di ē`mė shtyri tė tė shkruaj nė kėtė natė tė gjatė. Nuk jam poete,por mė beso se kėto fjalė nuk dalin nga koka ime,por nga zemra.Dalin nga thellėsia e zemrės,aty ku je vendosur edhe ti.Po tė shkruaj,se mė mungon sonte ashtu sikur i mungojnė detit valėt,si qiellit yjet,si syrit loti.....

Mė beso se tė dua shumė.Mė beso se ti dhe vetem ti sundon nė zemrėn time.Ti je ai pėr tė cilėn kam pritur gjatė,pa ty jamė gjysmė.Do tė jap gjithėēka dhe do tė heq dorė nga gjithėēka pėr ty,nga vetja ime dhe nga gjithėēka qė zotėroj. Do tė jetoj vetem pėr ty.Do tė pres,pa marr parasysh sa.Gjithėmonė do tė tregohem e duruar ndaj teje.Kurrė nuk do tė detyroj pėr ndonjė gjė,as edhe me fjalė.

Dua tė te udhezoj ty,te te mbrojė dhe tė ruaj nga ēdo e keqe.Dua tė ndajė me ty mendimet e mia,zemrėn,trupin dhe gjithėēka qė kam.Jam e gatshme tė tė ndegjoj gjithėēka qė ke pėr tė thėnė.Nuk dua qė tė ndermarr ,as edhe tė vdes pa bekimin tėnd.....

Meditime . . . M8h4uwh1hx
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Meditime . . . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Arlo prej 10/2/2011, 00:30

Meditime . . . 58021_10

Sa e heshtur sonte kjo nate! Vetem tik-taket e ores degjohen ne kete dhome te erret. C'do gje eshte sketerr,zi! C'do gje dhemb! Ashtu si dhe zemra ime... Per nje cast humbas nder kujtimet tona. Sa e bukur ishte jeta atehere?! Sa e bukur... Vazhdoj te enderroj per te ardhmen time me TY! Kam frik te zgjohem nga kujtimet dhe keto endrra. Kam frik te perbadhem me realitetin e eger ku me ndjek hap pas hapi kudo qe shkoj! Trishtohem kur mendoj se dita do te agoj serish dhe do te me gjaj pa TY. Sa shume qe trishtohem! Trishtohem kur mendoj se ne rruget e jetes do jem udhetari i nje dhimbjeje pa fund. Trishtohem... Trishtohem kur mendoj qe s'do te jesh me pjes e perqafimeve te mia... Ku nje tjetri do i dhurosh gjithcka qe me pate PREMTUAR mua... O Zot sa dhemb i gjith ky trishtim...sa shume qe dhemb! Pse c'do gjeje te bukur duhet ti vinte fundi kur ne te DY duheshim aq shume?! Jan tik-taket e ores atio qe me shperqendruan nga keto kujtime...enderrime... Me duhet te zgjohem,te ngrihem serish... Ndon se pa ty asgje nuk eshte e mundur! Do i lutem...Zotit do ti lutem te me ndihmoj. Por ne lutjet e mia te BETOHEM qe do jet dhe emry YTE! Do i lutem...te Betohem...Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Vizitor prej 10/2/2011, 13:25

Meditime . . . 78252
@Arlo shkruajti:Meditime . . . 58021_10

Sa e heshtur sonte kjo nate! Vetem tik-taket e ores degjohen ne kete dhome te erret. C'do gje eshte sketerr,zi! C'do gje dhemb! Ashtu si dhe zemra ime... Per nje cast humbas nder kujtimet tona. Sa e bukur ishte jeta atehere?! Sa e bukur... Vazhdoj te enderroj per te ardhmen time me TY! Kam frik te zgjohem nga kujtimet dhe keto endrra. Kam frik te perbadhem me realitetin e eger ku me ndjek hap pas hapi kudo qe shkoj! Trishtohem kur mendoj se dita do te agoj serish dhe do te me gjaj pa TY. Sa shume qe trishtohem! Trishtohem kur mendoj se ne rruget e jetes do jem udhetari i nje dhimbjeje pa fund. Trishtohem... Trishtohem kur mendoj qe s'do te jesh me pjes e perqafimeve te mia... Ku nje tjetri do i dhurosh gjithcka qe me pate PREMTUAR mua... O Zot sa dhemb i gjith ky trishtim...sa shume qe dhemb! Pse c'do gjeje te bukur duhet ti vinte fundi kur ne te DY duheshim aq shume?! Jan tik-taket e ores atio qe me shperqendruan nga keto kujtime...enderrime... Me duhet te zgjohem,te ngrihem serish... Ndon se pa ty asgje nuk eshte e mundur! Do i lutem...Zotit do ti lutem te me ndihmoj. Por ne lutjet e mia te BETOHEM qe do jet dhe emry YTE! Do i lutem...te Betohem...
shum e bukur kjooo
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Meditime . . . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Arlo prej 11/2/2011, 05:54

:FLM: Saranda SadKa zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Meditime . . . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Arlo prej 11/2/2011, 05:58

Meditime . . . 47594_10

Sonte ndryshe nga netet e tjera nuk u luta me per kthimin tend. Tashme ti ke ikur...u bene shume dite! E cvlere do te kishte kthimi yt tani?! Nje tjeter plage? Nje dhimbje te re? Nje vuajtje me shume? Apo nje finalizim me shkaterrimin tim perfundimtare?? Ti mbase endesh pas nje bote te re larg meje,pas nje horizonti ku drejt se ardhmes tende shkruhet lumturi! Ndersa une mbetem peng i asaj bote qe ti me le duke sunduar rende mbi veten time. Nga ikja jote mesova aq shume sa qe ndonjehere harroja dhe kthimin! Ti ike se ashtu desht fati,e jo se donim ne te dy. Kujtimet mbeten diku rrugeve...pa jete,duke mbuluar gjurmet tona me hirin e nje shprese te vdekur! Ne ishim viktim e pafajshmeris se moshes. Viktim e padijes ne konceptin profesional ne te thenin e gjerave. Ndjenim der ne piken e fundit,ndon se fundin e lumturis nuk e arritem bashke! E sot te adhuroj per ate qe ishe,duke shpresuar se nje dite te te adhuroj per ate qe do jesh...!!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Meditime . . . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Arlo prej 21/2/2011, 02:17

Meditime . . . 16501810

Heshturazi sonte...teksa mundohem te vras vetmine,per dreq me kujtohesh ti! Sa shume i urrej kujtimet. Eshte e vetmja gje qe me ka mbetur nga ty. Edhe pse me lendove aq shume...serish je kaloresja me e dashur ne mendjen dhe zemren time. Por sa shume me dhemb ky fakt...nuk e imagjinoj dot faktin se si munde...ne c'fare konkluzioni perfundove qe arrite ta beje nje gje te tille?! E dija qe nje dite do te ikje pa u kuptuar,do largoheshe,ne nje menyr apo ne nje tjeter! Mbase keshtu eshte me mire,te pakten keshtu me bere te mendoj. Sa e heshtur mbeti tani c'do gje pa ty! Sa e larget! Sa konfuz eshte ndonjehere ky realiteti,ku dhe pas ikjes tende akoma nuk me besohet qe jeta vazhdon..!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Meditime . . . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Arlo prej 3/3/2011, 19:14

Meditime . . . 16327810

C'mu kujtua ai udhetimi fundit qe bem ne te dy! Ai perqafim i gjate! E si ta harroj ate...ate bashke me TY?! E kisha enderruar me dit te tera te te qoja atje...ne ate vend,dhe ti ma plotesove deshiren. Perlotem sa her qe e kujtoj! Sa malle kam per ate kohe kur isha me ty! Sa e urrej te ardhmen time kur e mendoj qe ti s'do jesh e ardhmja e saj! Nuk kam me forc te luftoj per ty. Sepse ti forca ime ke ikur tashme! Ke ikur me dike qe mendoj se s'do e njoh kurre. Por thjeshte e mendoj...sepse jetes nuk i dihet. Ndoshta ne nje ullekryq rrugesh do perplasemi nje dite,ku ti do jesh me ate...dhe une se di...se di......Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/3/2011, 21:17

@Arlo shkruajti:Meditime . . . 16327810

C'mu kujtua ai udhetimi fundit qe bem ne te dy! Ai perqafim i gjate! E si ta harroj ate...ate bashke me TY?! E kisha enderruar me dit te tera te te qoja atje...ne ate vend,dhe ti ma plotesove deshiren. Perlotem sa her qe e kujtoj! Sa malle kam per ate kohe kur isha me ty! Sa e urrej te ardhmen time kur e mendoj qe ti s'do jesh e ardhmja e saj! Nuk kam me forc te luftoj per ty. Sepse ti forca ime ke ikur tashme! Ke ikur me dike qe mendoj se s'do e njoh kurre. Por thjeshte e mendoj...sepse jetes nuk i dihet. Ndoshta ne nje ullekryq rrugesh do perplasemi nje dite,ku ti do jesh me ate...dhe une se di...se di......

duartrokitje duartrokitjeE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Meditime . . . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Arlo prej 10/5/2011, 17:31

Meditime . . . 16518110

Sepse gjithcka qe ekziston ne kete bote me kujton TY... Eshte e pamundur te te harroj! Kemi aq shume kujtime dhe endrra te realizuara...si dhe aq shume deshira qe si realizuam dot! S'do doja kurre qe te mbesnin peng i kujtimeve qe si perjetuam dot bashke... Sa e veshtir qenka te shkruash per te pamunduren! Sa e pamundur qenka e pamundura per te mundesuar dhe nje here takimin me ty! Sa e pamundur qe qenka... Perlotem rrugeve me shpresen se nje dit do te te shoh... Por eshte e kote...ti je shume larg... Sa dhimbje qe ndjen zemra kur rreh...sepse ne c'do rrahje te saj tigellon nje emer... Nuk doja kurre te te humbisja. Te Betohem! Ti ishe gjithcka qe kisha... Melodija me e bukur qe me zgjonte Gezimin! Ti ishe AJO e cila......shpresoj qe do jesh serish per mua! TE LUTEM KTHEHU . . . ! !Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Vizitor prej 11/5/2011, 17:18

@Arlo shkruajti:Meditime . . . 16518110

Sepse gjithcka qe ekziston ne kete bote me kujton TY... Eshte e pamundur te te harroj! Kemi aq shume kujtime dhe endrra te realizuara...si dhe aq shume deshira qe si realizuam dot! S'do doja kurre qe te mbesnin peng i kujtimeve qe si perjetuam dot bashke... Sa e veshtir qenka te shkruash per te pamunduren! Sa e pamundur qenka e pamundura per te mundesuar dhe nje here takimin me ty! Sa e pamundur qe qenka... Perlotem rrugeve me shpresen se nje dit do te te shoh... Por eshte e kote...ti je shume larg... Sa dhimbje qe ndjen zemra kur rreh...sepse ne c'do rrahje te saj tigellon nje emer... Nuk doja kurre te te humbisja. Te Betohem! Ti ishe gjithcka qe kisha... Melodija me e bukur qe me zgjonte Gezimin! Ti ishe AJO e cila......shpresoj qe do jesh serish per mua! TE LUTEM KTHEHU . . . !
!
Meditime . . . 833945 Meditime . . . 833945 Ishalla kthehet
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/7/2011, 12:08

Zemėr e dashur nėse ato fjalė ishin pėr mua, unė po ti kthejė, jo nė atė mynyrė si ti, por tė kaluara nga uji i pastėr i burimit tė ndjenjave. Kjo ėshtė njė provė se sa tė dua se sikur tjetėr njeri ti thoshte ato fjalė do i kish hėngėr dhjetė fish nė kurriz, por ty nuk mundem se tė kamė nė zemėr dhe ajo zemėr sflet dot fjalė tė rėnda pėr ty. Nė tė mungojė vėmendja ime dije se e kamė bėrė nga dyshimet se nuk e di a ekziston njė ndjenjė pėr mua tek ty apo ėshtė shuar. E kamė bėrė se po tė varem tek ti nuk ec dotė me jetėn time dhe ti e di se fati ynė ėshtė i shkruar dhe unė jamė e sigurtė se dhe ti do qė unė tė kryej detyrat e mia, qė tė gjejė njė mėnyrė pėr tė jetuar mė tejė, por nė tė njejtėn kohė dashuria pėr ty nuk ėshtė shuar kurrė dhe jeton edhe pse shumė herė duhet ta ushqejė vete....

I panjohuri im edhe pse sot lotė mė rrodhėn nė sy nga fjalėt e tua ti kam falur tė gjitha sepse e di se ato ishin shpėrthim i ēastit sepse nuk ka se si ndryshe, dhe thellė teje ti je ndryshe, ashtu siē unė tė kamė njohur.......!!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/8/2011, 14:41

Endem si njė e verbėr nė ėndėrrat e mia... Mė nuk mė mbeti as edhe njė rreze drite mbi tempullin e epsheve tė dashurisė. Ėndėrra me erėn e detit e kjo qetėsi e kėsajė nate tė zbrazėt mė shpjerin atje, ku ti humbe nė vorgullat e rėrės si njė perendi me krahė tė zinjė.

Valėt heshtin edhe pse e qajnė atė tė shkretė shkėmb, por nuk flasin, fjalėt e tyre u zhdukėn nga kristali i shpirtrave mėkatarė atė ditė.. As dielli nuk mė shikonė mė, a thua pse ndjejė aq shumė ftohtė edhe kur ai mė rri pranė, pse qielli rri i skuqur si sytė e njė tė dehuri sikurė bota do marrė fund..

Gjithėēka do tė duhej tė pėrfundonte atė ēast por ishte deti qė heshti dhe nuk i mori tė gjitha, qė gjithėēka tė mbetej si njė arkė e pavlerė e varrosur thellė nė shpirtin e errėt tė tijė... Por na la tė vazhdonim rrugėn e humbur... Ishte ditė vere, ishte ditė mrekullie, e kėta engjuj demon mė shtyjnė ta kujtojė si ditė zie e tė falem para tyre.

Por edhe sikurė uji i gjithė kėsajė bote tė mė vėrsulej, e era shtrigė tė mė pėrplaste, apo ata tė mė vrisnin, unė dashurinė do ta ruaj, do ta ruaj si mėkatin mė tė bukur, si thesarin mė tė shtrejtė, e atė ditė do ta kujtojė gjithėmonė sa herė jeta ime kėrkonė lumturi.....!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/6/2012, 13:03

Meditime . . . 1816g-16

Nėse dhomat e shpirtit tim do vizitoje cfarė pretendon se do shikoje? Cilin pėrbindėsh mendon se fsheh? Po tė zhgėnjej, por nuk mė njeh. Nuk ka nevojė pėr tė trokitur. Hyr, shih, kėrko, mbet e habitur... Mure tė zbrazėt lyer pa ngjyra fotografi, por pa fytyra... Diku e hedhur afėr shtratit eshte nje kuti e tersit, fatit e mbushur plot ėshtė me kujtime. Brenda gjithė historia ime. Janė fjalėt qė kam thėnė aty, gjithkush qė njoha, perfshi ty. Gjithcka qė bėra, e ē’veē ėndėrrova vendet ku shkela, ku jetova. Janė zėnkat tona dhe mėrite janė puthjet netėve pa dritė. Veset e mia qė aq urreve mėrgimi i ngadaltė i reve. Dėnimet qė vuajta pėr ty herėt kur s’tė pash nė sy jetėt qė pa ty jetova. Tė tjera femra qė dashurova... Janė dhe sekretet qė s’tė kam thėnė e amanetet qė kam lėnė, fėmijet qė kurrė nuk mė lindėn, epshet qė vrava se nuk mu bindėn... Ka letra, qė pėr ty i shkrova nė zarfet qė kurre nuk dėrgova e nėse gjithcka pėrmbys do kthesh sekretin mė tė madh do gjesh se e kam fshehur nė fund fare. Po nuk e pe, s’ke pare gjė fare. Nxirre mes duarsh nė shtrėngim. K’tė mė tė shtrenjtin sendin tim. Balsamin qė plagėt shėronte, kur kjo djall jete mė kafshonte. Para fytyrės ngadalė afroje. Dhe mbylli sytė, pastaj zbuloje. E kur ngadalė ta kesh zbuluar veē njė pasqyrė do gjesh nė duar... Do shohėsh veten, reflektim. Se ishe ti thesari im.!!!
Charles BaudelaireE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/7/2012, 00:49

Meditime . . . 2d0f1346f33455e84aaeea5700a5e302

Nje nate e qete, e fresket....
Ca pika shiu lagen kete qytet te thate nga i nxehti,por perseri nuk e freskuan dot, nderkohe qe pikat e shiut bien e troksain mbi xhamin e dritares, mijera mendime sillen rreth kokes time, mijera mendime hedhin valle si per inat timin, dhe une nuk arrij ti mbledh dot ne nje vend...

E di?!

Me duket shume e cuditshme kjo beteja me mendimet, dhe me vjen shume inat se ato perhere kane dale fitimtare ne betejen tone.... Ne te gjithe ato mendime te bukura je ti pjese e tyre, ndjej mall per cdo sekonde te kaluar me ty, per cdo minute, per cdo dite te jetes time...Kane qene vertete kohe te arta,kane qene dite kur syte e mi shkelqenin nga lumturia, kur buza ime kishte kurore buzeqeshjen, kur neteve te gjata nuk kisha nevoje te enderroja se te kisha prane,kane qene dite te cilat edhe sot i jetoj perseri sa here i mbyll syte, sepse i kam ketu ne zemren time, ne kujtimet e mia, i kam te gdhendura ne cdo vend...

Dhe e di? Tani nuk kam me aq shume mall, tani ndihem me e qete, tani e di se te kam perjete ne zemren time dhe sikur ne fund te botes te shkosh ti perseri mbetesh i imi.... Por shpesh here mendoj dhe dicka tjeter...Jo pa arsye kane ndodhur gjithe keto gjera, thone se Zoti me nje dore te hedh e me tjetren te pret...Zoti te mbyll nje porte e nje tjeter te cel... Ama e rendesishme eshte te jesh i vemendshem kur te hapet ajo porte.... Dhe une tashme nuk merzitem me per asgje...pavarsisht te gjithave ti mbetesh gjeja me e bukur qe me ka ndodhur ne jeten time...!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/11/2012, 17:54

Meditime . . . 00268

E ēfarė ishte nje ditė lodhje pėrpara kėnaqėsisė qė i falte njė mendim nėn hijen e saj? Asgjė s’mund ta ndalte nėse nė fund e priste ajo, edhe pse jo nė realitet. Ēdo sekondė e tija ishte e mbushur me fragmente mendimesh pėr tė. Ndiheshe i humbur pafundėsht, por fitimitar pambarimisht qė zemra e tij mund tė donte aq fort dikė! S’kishte rėndėsi ē’i rezervonte e nesėrmja, i mjaftonte qė ēdo gėrmė nė tė tashmen shkonte drejt saj. Ajo ishte buzėqeshja me e zgjuar qė do mund tė kishte fatin tė njihte...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 08:55

Sa e veshtire qenka te shkruash thjesht disa rreshta te bashkangjitura qe te foromsh disa fraza jete.Por,me e trishte qenka kur i lexon dhe nis e qan,pasi kohet e shkuara te bejne te mos vazhdosh fare perpara pasi esht e pamundur te harrosh kujtimet.Me thon jeta vazhon,po ce du jeten ku skam njerezit qe dua pran,por kam do njerez qe as si shoh dot me sy dhe jo me te rri dot me ta.Qenka e trisht te provosh humbjen,qenka e trisht te mundohesh te vrasesh veten,qenka e trisht te jesh e forte kur ne realitet je frikacake dhe ke frik nga cdo gje.Sa tmerr qenka te rrish ne monotoni,te besh te gjith ditet te njejten gje,qe ben cdo dite;sa e veshtire qenka kur te tjeret te shajn dhe te hedhin fjal me kunja;te pakten ne at klas ku jam i kam dy alete qe me mbeshtesin,i kam dy vajza qe ma duan te miren;kam edhe nje nene qe esht sakrifikuar shum qe te mos me mungoje asgje,kam edhe nje moter qe edhe pse zihem me te me do edhe e dua,kam edhe nje vella qe edhe pse esht ca si i vogel,nuk duron te shohe ndonje njeri qe tia hedh syt drejt se ia hedh dhembet ne tok;kam edhe nje djal tezje qe esht yll(po mvjen habi) poasi nuk qenkam vetem pasakam njerez qe i dua dhe qe me duan;por serish un ndjej ende zhgenjim ne zemer edhe pse shpeshere nis te mendoj derisa te me kepuse gjumi ne fleten e ditarit....
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 08:55

Kur kujtoj ndonjeher se cfare kam ber ne te shkuaren mew vjen per te qare,ndonjehere me vjen per te qeshur.Kam qen tip cuni,kam qewn femije i prap;nuk mendonin njerezit se isha vajz,por se isha djale.Por,ndryshova shum,kur rashe ne dashuri;ndryshova per at mosmirenjohesin dhe ne fund zgjodhi dike tjeter perpara meje;nga njera an nuk me vjen keq qe desha dike qe ai qe e dinte se ekzistoja,por me vjen inat qe ndjenjat e mia,i mesoi tjeter kush dhe ne fund me nguli nje thik mbas shpine.Por,kjo koka ime serish nuk mbush mire,pasi sinqeritetin,ndershmerin,dhe thjeshtesin ti marrin per dobesi ne ditet e sotme.Shpeshere jam munduar qe ta mbaj veten,te mos u them te tjereve ate qe meriton,te mos merrem vetem me kujtimet dhe me zhgenjimet qe me ka dhen jeta;shpeshere perpiqem qe mos te hesht,ose perpiqem qe te arrij gjithshgka me mund e djerse.Por,serish fati nuk me braktisi,me dha edhe nje shanc tjeter,per te jetuar serish,me dha edhe njeher shancin qe tia filloj nga e para,dhe mos ta vras mendjen per te kaluaren e dhimbshme...
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 08:56

Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une e perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma kthesh lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli..dhembja.. per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shume se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh
atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne shpirt vetem e jotja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku...
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 08:56

Rrezja e diellit ra Mbi dritaren , ajo rreze dielli me perqafoj fytyren time... Si kur don te me thot Zgjohu dhe Gezohu per mengjesin , Zgjohem po une nuk gezohem ! nuk mundem te t'i Gezohem mengjesit sepse me Lendove shpirtin Ti perfitove nga Naiviteti ime....Ti me Hipnotizove me sjelljen tende Gjentile,,, Une si nje femije i vogel Besoja ne Ty... e Luta zotin cdo dite te mos ndodhe kjo qe tani Ndodhi, qesha e qava me ty thoja Lumja une per Fatin time... qe zoti me Takoj me ty... Isha aq e Lumtur me ty Flisja e flisja si kur nje e Cemdur nga Dashuria , ato Dite ishin plot gezime plot Hare, cdo fjal e jotja me jepte Kurajo per jeten .. Cdo mengjes u zgjoja me Gezimin me te madhe te nje femeres qe egziston ne Bote isha une ajo Femer qe fluturoja si Flutur me ate gezim... cdo fjal e jotja ishte me e Embel se sa vete Embelsira me rrahte zemera Tik e Tak kur te Takoja... cdo fjal tenden e Besoja si te Vertet... beja Be qe ti me dashuron, Po ne Fund e kuptova qe ato fjal kishin qene Genjeshtra e une i besoja si te Verteta aq Bukur ishin te mjeshtruar , Cfar kerkone ti me shume nga nje Femer qe te fal Shpirt e zemer! Po prap une kurr nuk do te Urrej ty... sepse te Dashurova sinqerisht si nje e cmenduar , Per ty doja dhe yjet nga qielli te t'i sjell... ne doren tende veq ti qe te Jesh i lumtur, Kujtoja qe ti me dashuron mua!!! andaj dhe te pa Munderen u mudova te t'a beje te Mundur .Me mesove te dashuroje Ti je ai qe e bere zemeren time te te rrah bum bum , echhh Kjo zemer kishte rrah per dikend qe Kurr nuk dashuron , per dikend qe eshte Zemer gure, per dikend qe eshte Robot.. Per dikend qe eshte Mjeshter i Aktrimit... Ditet me kalojn duke jetuar me Kujtimin tend.. duke i bere vetes Analize ne cfar gjendje kisha qene kur e kam Dashuru ate Njeri...Me mbushen syt me Lote... me dridhet Buza ndonje here Kur me kujtohen ato dite si Flurutoja si nje Flutur... po ty nuk te Mjaftoj dashuria ime... Tani ti flururo si nje zoge i lire nga shtegu ne shteg... PO mos e bene askend te te dashuron ty... sepse ajo ty do te Mallkon qe ti ia sjell lotin ti Kalon ne per faqe, eechhh Une nuk te Maklloj se te Dashurova... Fluturo si zoge i lire... Ti... Po mos u bene kinse dashuron ti... Kjo i lendon njerzit , Vertet lendimi nuk te shkruan ne Ball, nuk ka ze te Bertet, nuk bene zhurem , Po ky lendim e bene Folen e ti ne Syt e asaj femere qe dashuroje si e Cemndur....
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 08:56

ZEMER Ke pyetur ndonjeher perse po te shkuaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht se menduari ate djal aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E di perse??
Sepse je ti aje qe me ben te ndjej emocione te mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja, por...endrra e te dyve!! Te dua.ZEMER
Te Dua me shume se cdo gje ne Bote...
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 08:56

ndjenjat qe kam per ty nuk kane fund dhe sado perpiqem me fjale dhe vepra ta tregoj,nuk mjafton.
je parajisa ime ne qellin e dashuris.
jam ne cdo moment me mendime per ty cdo dite cdo minute cdo sekond prane tejie eshte
perjetsia lumturie qe nuk do ta ndroja per azgje ne bote.....................!

Sponsored content

Zemėr Re: Meditime . . .

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/7/2019, 09:00