Nje vit ne kerkim per te gjetur me te bukuren

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Nje vit ne kerkim per te gjetur me te bukuren

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/1/2011, 22:16Sipas nje sondazhi te realizuar ne Angli nga "Kodak Lens Vision Centres", meshkujt shpenzojne gati nje vit te jetes se tyre duke admiruar seksin e bukur.

"Cfare do te ishte njerezimi pa grate?" Keshtu shkruante ne shekullin XIX romancieri i madh amerikan Mark Tuein. Per te njejten gje paralajmerohen edhe meshkujt e sotem, te cilet sipas nje sondazhi te fundit te realizuar ne Angli nga "Kodak Lens Vision Centres",eshte vertetuar se ata shpenzojne gati nje vit te jetes se tyre duke admiruar seksin e sjellshem.

Kerkimi i bere me ane te nja kampioni prej tre mije personash te moshes nga tetembedhjete deri ne pesedhjete vjec, tregon se meshkujt kalojne mesatarisht dyzetetre minuta ne dite duke vezhguar grate. Cdo dite, syte e tyre ndalen duke veshtruar te pakten dhjete gra.

Por edhe seksi i sjellshem nuk ben shaka. Cdo dite femrat kalojne njezete minuta duke pare meshkujt. Ato gjate dites fiksojne shikimin e tyre tek te pakten gjashte burra. Por ne cilat vende, meshkujt dhe femrat preferojne te ‘vezhgojne’ njeri-tjetrin?

Sipas kerkimit, vendi i preferuar per meshkujt per te veshtruar 'prene' e tyre eshte supermarketi. Me pas vijne pub-et, diskotekat, por edhe vendi i punes konfirmohet si vend i preferuar per te nisur shikime joshese. Ndersa grate preferojne te shikojne meshkuj neper pub-e, teksa bejne shoping, apo kur gjenden neper vende publike.

Pjesa me e madhe e meshkujve dhe femrave shprehen te privilegjuar kur veshtrohen nga seksi tjeter. Pikerisht nentembedhjete per qind e burrave konfirmojne se ndjehen mire. Nderkohe qe vetem nente per qind e femrave provon te njejten gje, ndersa pjesa tjeter shprehen se ndjehen ne siklet.

Femrat e intervistuara konfirmojne se gjeja e pare qe shohin tek meshkujt jane syte, ndersa meshkujt e perqendrojne shikimin e tyre gati gjithnje tek trupi i femrave. Teksa, gjithmone tek nje shikim joshes ne nje supermarket, kafene apo pub, mund te linde apo te shkaterrohet nje raport.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 15/12/2018, 06:13