Pandora - Ndoshta neser une s'jam gjalle .

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Pandora - Ndoshta neser une s'jam gjalle . 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Pandora - Ndoshta neser une s'jam gjalle .

Mesazh nga Arlo prej 22/1/2011, 05:56

Kam kaluar dit e net ,
qe une jetoj vete ,
e vetmuar zemra shkret ,
nje lajm po e pret .

Une pa ty jetoj kot ,
as vete se di sa kam derlle lot ,
as vete se di pse jam n'ket bote ,
ditet i shty me nje pik shpres ,
nga ty nje lajm po e pres ,
para se te vdes .

Ndoshta neser une s'jam gjalle ,
ndoshta qyqet kam mbi varre ,
ndoshta dhe ti mkerkon me malle ,
e na takofte i madhi Zot ,
do te tregoj ne ate bote ,
sa kam derdhur lot . . . sa kam derdhur lot .

Me ka lodhur pluhuri rruges ,
ty duke t'kerku ,
cila rruge mund t'na bashkoje ,
prap ty edhe mu .

Une pa ty jetoj kot ,
as vete se di sa kam derlle lot ,
as vete se di pse jam n'ket bote ,
ditet i shty me nje pik shpres ,
nga ty nje lajm po e pres ,
para se te vdes .

Ndoshta neser une s'jam gjalle ,
ndoshta qyqet kam mbi varre ,
ndoshta dhe ti mkerkon me malle ,
e na takofte i madhi Zot ,
do te tregoj ne ate bote ,
sa kam derdhur lot . . . sa kam derdhur lot .

    Ora ėshtė 22/8/2019, 07:23