Pse femrat beqare ndizen pas meshkujve tė martuar?

Share
avatar
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4950
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11414
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Pse femrat beqare ndizen pas meshkujve tė martuar?

Mesazh nga Dino prej 11/1/2011, 23:20


Mes njė mashkulli tė lirė dhe tėrheqės dhe atij tė martuar, disa femra do ta bėni zgjedhjen e dytė. E pėr njė gjė tė tillė, ato kanė arsyet e veta, tė tjerėt pyesin, pse?
Se meshkujt e martuar janė mė tėrheqės pėr femrat beqare, kanė treguar hulumtime tė ndryshme, ndėrsa si arsye ėshtė fakti se pasi tashmė ėshtė i martuar, do tė thotė se nė pyetje ėshtė njė mashkull qė edhe femrat e tjera e dėshirojnė dhe posedon shumė vlera, pasi tjetra tashmė e ka ‘grabitur’.
Le tė jetė si tė jetė, nuk ėshtė nė pyetje vetėm tė qenit tėrheqės, marrė parasysh numrin e madh tė meshkujve tė lirė dhe tėrheqės. Ja disa prej arsyeve.

Sfida

Pėr disa femra ėshtė sfidė e vėrtetė pushtimi i njė mashkulli tė zėnė, i cili shkaku i tyre do tė braktiste gruan dhe fėmijėt dhe qė do tė shkelte betimet e martesės.

Meshkujt e martuar janė mė ‘burra’

Vetė fakti se njė femėr ka vendosur qė tė lidhė kurorė me njė mashkull, tregon shumė pėr atė mashkull. Femrave tė lira u intereson ta dinė se pėr ēfarė mashkulli bėhet fjalė kėtu dhe vendosin ta ‘hulumtojnė’.

Nė krahasim me meshkujt
e vetmuar, meshkujt
e martuar janė mė intim
Pėr faktin se janė tė martuar disa femrave u mjafton se ata meshkuj janė tė aftė nė dashuri, vėmendje, intimitet qė pėr to mjafton t’i dėshirojnė.

Tashmė ai ėshtė i martuar, e ajo nuk dėshiron martesė

Kjo arsye ėshtė mė e thjeshtė, tėrhiqen nga meshkujt e martuar ngase nuk duan martesė dhe obligime tė ngjashme. Pėr disa femra kjo do tė thotė se do tė kenė njė mashkull pjesė-pjesė, ngase ai duhet t’u kthehet gruas dhe fėmijėve. Kėto momente tinėzare pėr to janė shumė tė bukura.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 12:06