Kur dashuria vjen papritur

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur dashuria vjen papritur

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/1/2011, 10:05Dashuria me shikim te pare ekziston, nuk eshte vetem nje legjende metropolitane.

Por jo te gjithe jane te gatshem ta lene veten ndaj nje emocioni te tille, dhe mbi te gjitha jo te gjithe besojne ne te. Nje studim shkencor i publukuar ne revisten "Archives of Sexual Behavior" ka perpiluar nje tabele persa i perket dashurise me shikim te pare.

Shikimi i tij duhet te zgjase te pakten 8.2 sekonda per te kuptuar nese behet fjale per dashuri, ne te kundert nese shikimi i tij zgjate me pak se gjysma, pra nje shikim i shpejte, kjo do te thote se nuk ka interes. Te dhenat flisnin qarte, per tu dashuruar duhet te jene te pakten 8 sekonda. Kjo vlen per meshkujt, sepse femrat kane kohe te ndryshme. Ne fakt nuk eshte gjetur asnje e dhene e cila mund te indikonte shikimin dhe terheqjen qe femrat mund te ndjejne drejt nje mashkulli. Femrat ne pergjithesi jane enigmatike dhe gjuha e trupit perdoret ne menyre ndryshe. Meshkujt shfrytezojne kontaktin viziv per te spikatur partneren.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Kur dashuria vjen papritur

Mesazh nga Kleandra prej 7/1/2011, 13:19

Kur dashuria vjen papritur mjafton te dish ta kultivosh ate edhe te dish ta perjetosh ne menyre me te paster qe ekziston ...duke pasur sinqeritet edhe harmoni besim ne ate dashuri edhe pse hyn ne jeten tende pa pritur nje here ndodh edhe atehere qe vjen mjafton te ndjehesh e lumtur edhe te jene ndjenjiat e pasterta

    Ora ėshtė 20/4/2018, 10:55