Legalizohen shtrigat nė Rumani

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Legalizohen shtrigat nė Rumani

Mesazh nga Dino prej 4/1/2011, 20:24

Legalizohen shtrigat nė Rumani  ShtrigatRumania mori vendim qė shtrigat tė kenė profesion legal, por vetė “shtrigat” nuk janė tė kėnaqura me kėtė vendim.
Edhe pse deri mė tani askush nuk i ka kėrcėnuar se do t`i djegė nė turrė tė druve si nė kohėn e inkuizicionit, ato vlerėsojnė se me kėtė vendim nuk kanė pėrfituar aspak pasi kjo ėshtė goditje direket pėr xhepat e tyre. Tani ato duhet tė paguajnė tatim pėr shėrbimet qė bėjnė, ndėrsa qeveria mori kėtė vendim si njėrėn nga masat e shumta nė luftėn kundėr recesionit ekonomik.
Nė kategorinė e njėjtė tė tatimeve gjenden edhe astrologėt, ata qė kryejnė shėrbesat e ballsamimit, pronarėt e shtėpive qė lėshojnė dhoma me qira dhe instruktorėt e makinave, tė cilėt deri mė tani kanė qenė tė liruar nga tatimet.
Njėra nga shtrigat qė ėshtė kundėr kėtij vendimi, Bratara, planifikon hakmarrjen me anė tė specit tė kuq dhe tharmit tė bukės, prej tė cilėve do tė krijojė njė formulė magjike e cila do tė shkaktonte rėnien e qeverisė.
Nėse do tė arrijė ta mposht kundėrshtarin e saj me magjinė e saj, do ta tregojė koha, por deri nė atė kohė edhe shtrigat, ashtu si edhe klasa tjetėr, duhet tė paguajnė tatimet rregullisht dhe me kontributin e tyre tė kontribuojnė nė rimėkėmbjen ekonomike tė Rumanisė.Legalizohen shtrigat nė Rumani  1e8g1z

    Ora ėshtė 24/6/2019, 10:52