Dhjete keshilla si te gjeni njeriun e duhur ne internet

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dhjete keshilla si te gjeni njeriun e duhur ne internet

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/12/2010, 16:17Nese jeni vetem dhe ne kerkim te dashurise, takimet online bejne nje marreveshje te madhe, vecanerisht ne kuptimin nese ju jeni shume te zene ose nuk keni takuar asnje njeri te ri ose te pershtatshem ne rrjedhen jetes suaj.

Takimi ne internet eshte nje menyre e shkelqyer te jete pro-aktive dhe te marre kontrollin ne jeten tuaj te dashurise. Kjo ju mundeson qe te jeni i qarte per ate qe ju kerkoni dhe te lidheni me njerez te te njejtit mendim ne nje menyre te shpejte dhe te thjeshte.

Por ne qofte se kurre nuk e keni provuar ate, ideja e nje takimi online mund te jete teper i frikshme. Si mund ta dini se cilen nga mijerat e faqeve te internetit te zgjedhni? Si mund te keni besim se personi i kontaktuar me ju eshte i vertete, i vetem dhe nuk eshte ndonje mashtrues ose genjeshtar? Si mund te gjeni njerez mes qindra profileve te tjera? Si dhe kur duhet te bini dakord per te takuar dike?

Ketu jane disa keshilla qe ne shpresojme se do t'ju ndihmojne per te marre me shume pervoje.

1. Perdorni nje foto terheqese dhe te koheve te fundit. Zgjidh nje foto qe duket si ju tani. Pas te gjithave, ju nuk deshironi qe njerezit te zhgenjehen kur tju takojne.

2. Jini te ndershem ne profilin tuaj. Genjeshtrat kane pasoja, pasi njerezit duhet t’ju pelqejne per ate qe ju vertete jeni dhe jo per shkak te disa imazheve te rreme qe ju keni krijuar.

3. Vendosni foton tuaj me te mire ne kembe. Ju duhet te reklamoni veten ne menyre qe te tjeret te perpiqen te mendojne rreth faktoreve te vecante qe e bejne te ndryshem nga njerezit e tjere.

4. Jeni fleksibel ne ate qe ju kerkoni, ju mund te habiteni. Vendosni gjerat qe ju nuk jeni te gatshem te beni kompromis dhe pastaj te jeni te hapur per te tjeret.

5. Jini te vecante ne pergjigjet tuaja. Trajtojini njerezit, sic ju doni qe te trajtoheni. Nese nuk jeni te prirur,dergoni nje pergjigje te sjellshme per te thene se ju nuk jeni te interesuar.

6. Ruani privatesine tuaj. Shmangni dhenien e te dhenave tuaja personale per te gjithe deri sa ju ta ndjeni qe eshte dicka e sigurt. Njihini njerezit ne Skype ose ne email para se ti takoni, mund te mesoni shume per ta. Gjithmone planifikoni takimin e pare ne nje vend publik dhe kurre ne shtepi. Thuajini dikujt se ku po shkoni dhe kur do te te ktheheni.

7. Planifikoni per heren e pare nje takim te shkurter. Mbajeni mend daten e takimit. Ajo eshte gjithmone e me mire nese do perfundoje ne daten me te dashuruar. Dhe ne qofte se kjo eshte nje fatkeqesi, te pakten nuk do te kete humbur shume nga koha juaj.

8. Jepini njerezve nje shans. Nese takimi i pare nuk eshte nje katastrofe, por ju nuk jeni plotesisht te sigurt se a ju pelqen personi tjeter,do te perpiqeni per nje dalje tjeter me te. Ndonjehere ne mund te jemi shume te nxituar per te gjykuar njerzit e saponjohur dhe ne mund te humbasim nje nje partner potencial shume te mire.

9.Njihini njerezit ne kontekste te ndryshme. Nese takimi arrin ne nje marrdhenie, sigurohuni qe ju ta shikoni ate ne kontekstin me miqte e tij dhe familjen. Jeni shume te kujdesshem, nese ai nuk ju prezanton me njeri, kjo mund te sugjeroje se ata kane dicka per te fshehur.

10. Shijoje ate.Takimi me njerez te rinj duhet te jete kenaqesi, keshtu qe relaksohuni dhe perpiquni qe te mos shqetesoheni. Dhe per te ruajtur sensin e humorit tuaj, sepse takimi on line ka te ngjare te perfshije gjera te cuditshme e te keqija, gjithsesi shpresojme ne anen pozitive te kesaj taktike.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Bruna_
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Greqi
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 22/12/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 166
<b>Pikėt</b> Pikėt : 338
<b>Votat</b> Votat : 5
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Une_

Buzqeshje Re: Dhjete keshilla si te gjeni njeriun e duhur ne internet

Mesazh nga Bruna_ prej 30/12/2010, 22:27

bravo lepurushe per informacionin qenke e informuar mire nga librat dihet ajo dhe na mendon dhe atyre qe kerkojneEshte shume vone,i dashur shume vone
buzembremja tek une ka rene........

    Ora ėshtė 23/6/2018, 04:34