Mozilla lėshon versionin e fundit beta pėr Firefox 4

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Mozilla lėshon versionin e fundit beta pėr Firefox 4

Mesazh nga Dino prej 23/12/2010, 20:55

Mozilla lėshon versionin e fundit beta pėr Firefox 4 Thumbnail.php?file=firefox_370487694Tė mėrkurėn Mozilla lėshoi versionin e fundit beta tė Firefox 4 pėr vitin 2010 i cili ėshtė Firefox 4 Beta 8. Ky version paraqet njė provė tė fundit para se tė lėshohet versioni pėrfundimtar nė vitin 2011.

Ishte planifikuar qė tė lėshohej muajin e kaluar, pastaj u shtye pėr dhjetor, Beta 8 u shfaq dje, njė ditė mė vonė se dita kur ishte planifikuar nė faqen zyrtare tė Mozilla-s pėr shkarkime.

Beta mė i ri pėrfshin njė ndėrtim mė tė thjeshtė pėr Firefox Sync, bookmarkėt e Mozilla-s, sinkronizim tė shėrbimeve pėr fjalėkalime dhe tabet e hapura, mbėshtetja pėr WebGL pėr kartelat grafike nė sistemet Windows dhe Mac, standardi pėr ruajtje 3-D qė ėshtė nėn punime dhe njė shtesė menaxhuese tė rindėrtuar qė nė formė tė heshtur i pėrditėson shtesat e instaluara.
Sipas Mozilla-s, Beta 8 ka pasur mbi 1,400 pėrmirėsime tė gabimeve ose ndryshime nga paraardhėsi i cili ishte lėshuar gjashtė javė mė parė.

Ndonėse Mozilla ka thėnė njė herė se do tė pėrfundojė punėn pėr Firefox 4 kėtė vit, vonesat nė kėtė vjeshtė e kanė detyruar ndėrmarrjen qė tė shtyejė datėn pėrfundimtare pėr lėshim deri nė vitin 2011. Tani Mozilla planifikon qė tė prodhojė edhe dy beta mė shumė – beta 9 do tė jetė mė 1 janar – dhe pastaj njė seri tė lėshimeve para se tė bėhet ndezja e dritės sė gjelbėr pėr kodin.

Beta 8 ishte pak mė i shpejtė se Beta 7 sa i pėrket shndėrrimeve nė JavaScript.

Megjithė versionin Beta 8 pėr Linux, Windows dhe Mac OS X, Mozilla dje lėshoi njė pėrditėsim tė shfletuesit pėr Android. Ndryshimet e Firefox-it ishin mė tė dukshme dhe pėrfshinin rishikime tė ndėrfaqes pėr pėrdoruesit, ndryshimet nė procesin e zbulimit tė shtesave dhe si kushėriri i tij pėr desktop, lėshoi ndėrtimin Firefox SyncMozilla lėshon versionin e fundit beta pėr Firefox 4 1e8g1z

    Ora ėshtė 19/6/2019, 10:49