Kafshet shtepiake "tregojne" karrieren tende

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kafshet shtepiake "tregojne" karrieren tende

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/12/2010, 22:39A e dini se ka nje lidhje mes kafsheve shtepiake dhe karrieres?

Sipas nje sondazhi te bere nga CareerBuilder te 2300 punonjes amerikane, padrone te kafsheve shtepiake, duket se ka nje lidhje mes zgjedhjes se kafshes dhe karrieres personale. Sondazhi u krye online nga 'Harris Interactive' per llogari te 'CareerBuilder', ne periudhen mes 17 gushtit dhe 2 shtatorit 2010.Le te zbulojme permes sondazhit lidhjen mes punes dhe kafshes shtepiake.

Qeni

Kush ka qen ne shtepi, e di fort mire se ai kerkon dedikim, perkushtim qe ta kthen ne besnikeri. Sipas sondazhit ka me shume mundesi qe padroni i qenit te jete nje profesor, infermier, nje profesionist i teknologjise, nje ushtarak ose nje animator.

Macja

Kush ka mace eshte i predispozuar te jete nje agjent imobiliar, shkencetar, mjek, mekanik apo asistent.Personat me keto profesione jane shume te lumtur te rrethohen nga feline.

Zogjte

Kanarina, papagaj jane te preferuarit e atyre njerezve qe veprojne ne fushen e reklames, por edhe perfaqesues te sektorit ndertues e administrativ.

Peshqit

Te heshtur, te kufizuar ne levizje peshqit jane zgjedhja e duhur per ata qe nuk kane kohe te teper t'ia kushtojne kafsheve shtepiake. Ndaj jane zgjedhja e atyre personave qe kane profesion nje funksion ne sistemin financiar, ne agrikulture dhe restaurim.

Zvarraniket

Gjarperinjte dhe kompania e tyre, jane te perzgjedhurit e inxhiniereve, asistenteve sociale, redaktoreve, shkrimtareve dhe agjenteve te policise. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/4/2018, 15:47