Arrin kartela grafike Nvidia GeForce GTX 570

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Arrin kartela grafike Nvidia GeForce GTX 570

Mesazh nga Dino prej 8/12/2010, 23:29

Arrin kartela grafike Nvidia GeForce GTX 570 NVIDIA_GeForce_GTX_570_387018980Nvidia sapo ka paraqitur kartelėn e tyre grafike mė tė re, GeForce GTX 570 qė ėshtė e pajisur me 480 CUDA bėrthama me shpejtėsi prej 1464 MHz, njė clock grafik prej 732 MHz, dhe 1.25 GB memorie GDDR5 me shpejtėsi 3.8 GHz, dhe qė tė gjitha do tė ofrohen pėr njė ēmim prej 349 dolarė.
GTX 570 ėshtė i bazuar nė njė version tė “cunguar” tė kartelės grafike GF110 qė fuqizoi GeFroce GTX 580-in. Megjithėse kufizimet nuk janė edhe aq tė kėqija, pasi qė nė realitet janė fikur vetėm njė prej 15 shader multiproccesor partitions dhe njė prej gjashtė kontrolluesve tė memories/ROP partition combos.

Megjithatė ky shkurtim i kartelės GTX 580 mund tė mos ia vlejė ēmimin e blerjes, derisa tė presim super kartelėn e lirė qė do tė prezantojė AMD gjatė javės sė ardhshme.Arrin kartela grafike Nvidia GeForce GTX 570 1e8g1z

    Ora ėshtė 19/6/2019, 11:00