Si te jemi ne qender te vemendjes

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si te jemi ne qender te vemendjes

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/12/2010, 19:09Si mund te beni qe te gjithe te kthejne koken kur ju shfaqeni ne nje event te rendesishem? Mund te zoteroni tapetin e kuq edhe me veshje te thjeshte dhe veshtrim te sigurt.

Me pak fjale kjo ka te beje me besimin ne vetvete, te ecurit e sigurt dhe zoterimin e gjesteve te teperta.

Ja si mund tia arrini:

- Ecja

Divat numerojne cdo hap. Ecni me hapa te vegjel e te matur. te gjithe e dine se takat bejne qe te perforcohet idea e elegances dhe pushtetit, por kjo ndodh vetem nese ju ndiheni rehat ne lartesine e zgjedhur.

- Floket

Floket duhet te jene te paster dhe te rregullt. Qofshin te kapura apo te leshuara, floket nuk duhet asnjehere te duken te shpupurisur. Mjafton nje furce dhe nje tharese nese nuk doni te perdorni pjastren apo mashen e ondeve.

- Grimi

Kurre mos aplikoni grim pa hidratuar me pare lekuren tuaj. Nese nuk jeni te sigurt si te lyheni, kerkoni ndihmen e nje eksperti ose shikoni ne internet. Asnjehere mos perdore grim mbi grim.

- Veshja

Vishuni per veten tuaj. Mos vishni marka sa per tu dukur, nuk eshte se ato kane ndonje ndikim. Vishni ngjyra qe frymezojne besimin. E zeza, e bardha dhe e kuqja jane ngjyra te fuqishme, por me shume do te funksiononte ngjyra juaj e preferuar, pasi me te do te ndiheshit me rehat.

- Ora

Anjehere mos vini ore te rreme, por me te miren qe mund te perballoni. Ne mungese te saj edhe nje byrzyluk do te mjaftonte per tu ndjere elegante.

- Qendrimi

Drejto shpinen dhe terhiq supet prapa duke shperndare peshen e trupit ne menyre te barabarte ne taka dhe ne majat e gishtave. Canten mbajeni ne dore ose ne berryl, asnjehere mos varni ne sup sikur nxitoni per te kapur trenin. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Si te jemi ne qender te vemendjes

Mesazh nga Burrelsja prej 26/7/2013, 09:12

bezdia ime me ra nsy qoft per mir apo per keq

    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:45