Te gjeni dashurine ne chat

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Te gjeni dashurine ne chat

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/12/2010, 18:33Si cdo gje e re teknologjike, edhe web-i mund te permiresoje jeten e cdokujt, por ne te njeten kohe, mund te jete edhe nje element rreziku.

Eshte e rendesishme qe ti afroheni ketij "objekti" te fuqishem me kujdes, duke kuptuar eksperiencen dhe komunikimin real, ndaj asaj qe po kerkoni per qellim qe te mos humbni ne oqeanin e web-it. Ka shume kohe tashme, qe eksplorimi i marredhenieve virtuale, zhvillohen fale chatit apo nga rrjetet sociale te ndryshme. Gjithemone e me shume, njerezit perdorin internetin si nje instrument per te njohur njerez te rinj, miqesi te reja dhe pse jo dhe partner te rinj. Chati eshte nje menyre shume e thjeshte per treguar personalitetin tona pa shume barriera sociale. Perdorues te ndyshem ndjehen me te lire te flasin dhe te shprehen ne web, duke kaluar keshtu ndrojtjet e tyre. Porblemi eshte se me shume njerez po largohen nga perballja "balle per balle", e nevojshme per nje jete te ekuilibruar, duke preferuar marredhenia virtuale. Keto te fundit tentojne te keqesojne personalitetin e individeve dhe projektojne nje vend vitrual qe gjeneron nje seri iluzionesh. Si interneti ashtu edhe chati mund te behen instrumenta te duhura vetem nese perdorimi i tyre behet ne menyre te vetedijeshme.

Ne brendesi te chatit, cdokush eshte i lire te perdore fantazine, ti prezantohet te tjereve sipas preferencave te tyre. Gjithashtu, chati te lejon te luash me personalitetin tend, duke zgjedhur aspektet me interesante te karakterit. Ne kete menyre mund te kalosh ne menyre iluzioniste barrierat spikologjike qe te cilat nuk i deshiron ne jeten reale. Keshtu, kalohen probleme si ndrojtja, te qenurit ndryshe etj.

Hot chat, ose me permbajtje seksuale, jane me te ndjekurit ne portalet e medha dhe pothuaj ne te gjitha rastet jane te kontrollueshme nga moderatoret. Seksi virtual shoqerohet nga mesazhe pikante. Ka shume persona te cilet ne boten virtuale kane sjellje seksuale te cilat ne jeten e vertet nuk mund ti shprehin dot. Pjesa me e madhe e jeton kete eksperience me kuriozitet, problemi lind kur cybersexy behet gjeja e pare dhe unike e nje personi.

Nese takimi behet real...

Nese do te ndodhte, dhe do te vendosnit te takoheshit me mikun tuaj te chatit, heret e para zgjidhni vende ku ka shume njerez, perpara se te dilni , mos hezitoni ti tregoni shoqeve te ngushta dhe duke lene me shume referime ndaj partnerit te ri. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:20