Kur ajo ėshtė dakord

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur ajo ėshtė dakord

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2010, 00:35Qesh e sforcuar? Fik telefonin? Tė thėrret nė emėr? Janė kėto disa nga mesazhet qė njė femėr i dėrgon pareshtur njė mashkulli, pėr tė cilin ndjen diēka.

Pasi tė mėsosh kuptimin e tė gjitha kodeve qė kemi radhitur mė poshtė, nuk mbetet gjė tjetėr veēse tė hidhesh nė sulm. Ato shėrbejnė si njė shtysė, pėr t’i dhėnė mė shumė aksion dhe energji njė lidhjeje qė ka ngecur nė pragun e shoqėrisė dhe dashurisė.


Lexo me kujdes 20 sinjalet dhe vepro …!

1. Nė njė festė tė madhe, flet me ty dhe vetėm me ty, gjėrat e tjera nuk i bėjnė pėrshtypje.

2. Ajo vendos herė pas herė shkėlqyes buzėsh, por jo nė praninė tėnde (nėse trukimi ndodh nė prezencėn tende, ti je vetėm njė mik).

3. Nė prezencėn tėnde kafshon shpesh buzėt me njėra-tjetrėn.

4. Qėndron e ulur mbi mbėshtetėsen e kolltukut.

5. Ėshtė ditėlindja jote dhe keni mbushur 10 minuta qė po flisni me njėri-tjetrin duke mbajtur gotat nė dorė.

6. Zakonisht nė festa pihet verė e kuqe, por ajo ka porositur njė gjė tjetėr, zakonisht birrė

7. Flet mė ngadalė dhe me njė zė me ton bas.

8. Ti pi cigare, ndėrsa ajo edhe pse duket qartė qė bezdiset, vazhdon tė tė dėgjojė.

9. Tė sfidon, pa arsye, papritur, mė shumė se njė herė.

10. Qesh duke u sforcuar, edhe pse biseda nuk ėshtė gazmore.

11. Gjatė bisedės, brenda fjalisė shqipton emrin tėnd, vend e pa vend.

12. Afron veshin pranė buzėve tė tua pėr tė dėgjuar “Nė kėtė lokal ka shumė zhurmė, nuk arrij tė tė dėgjoj”.

13. Tė thotė se i ngjan njė personazhi tė famshėm.

14. Tė heq nga xhaketa fijet e flokėve qė tė kanė mbetur pas krehjes.

15. Tė thėrret gjithnjė nė emėr, duke shmangur emrat pėrkėdhelės me tė cilėt tė thėrret miku ose miqtė e tu tė ngushtė.

16. Bie zilja e telefonit tė saj. Fillimisht nuk pėrgjigjet nė fund e fik.

17. Flet me njė ton pyetės, duke tė drejtuar e mbushur me kuriozitet si :Besoj se kjo gjė do t’i pėlqente tė dashurės tėnde”. (Kjo bazohet nė njė taktike klasike, qė nė fakt ka synimin pėr tė zbuluar, nėse nė jetėn tėnde ka apo jo njė grua).

18. Tė thotė, qė je i talentuar (a) ky ėshtė njė lloj komplimenti i moderuar qė tregon se ajo ėshtė e sinqertė; (b) sipas ligjeve tė pashkruara tė shoqėrisė, kjo do tė thotė se ti i dukesh tėrheqės, “tė kesh talent” do tė thotė, qė je salca pikante nė njė pjatė.

19. Tė telefonon e para ose ndonjėherė vetėm telefonon, pa asnjė shkak.

20. Kur ti e fton pėr tė pirė diēka, ajo vesh njė palė kėpucė tė reja, njė veshje tė re dhe njė ēantė, ndryshe nga ato qė kishte nė orarin e punės.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 12:07