Si ta dini se a i pelqeni

Share
avatar
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Si ta dini se a i pelqeni

Mesazh nga Moza prej 3/4/2009, 16:14

Si ta dini se a i pėlqeniMeshkujt mund t’ju habisin. Njė ditė ėshtė i mirė me ju, ndėrsa ditėn tjetėr e shihni se si flirton me tjetrėn para syve tu. A dėshiron ai tė ta tėrheq vėmendjen ty apo tė tė largoj nga ai? Lexo dhe kupto se ē’farė mendon ai…
Thėrret kur tė ka premtuar

Djemtė dhe vajzat nganjėherė me qėllim nuk e thėrrasin simpatinė e tyre qė ai ta pyesė veten se pėr ēka ėshtė fjala. Nė qoftė se simpatia jote tė thėrret menjėherė qė ėshtė kthyer nga shkolla, puna etj., ai me kėtė ju tregon haptas se jeni duke i pėlqyer. Kur ėshtė afėr teje nuk flet

Ai ėshtė llafazan i madh kur ėshtė me shokėt e tij, por kur ėshtė me ju vetėm skuqet nė fytyrė. Ai ėshtė i dashuruar. Mos harroni se edhe djemtė dinė tė bėhen nervozė. Pėr kėtė arsye kur e shihni se ėshtė skuqur nė fytyrė ose nuk flet ju ja dhuroni njė buzėqeshje, sepse ai ende nuk ėshtė i ēiltėr me ju. Ky djalė e pret vetėm njė shenjė nga ju.
Shokėt e tij tė pyesin se a tė pėlqen ai

Djemtė frikohen se mos i refuzoni dhe mendojnė se mė mirė ėshtė qė shokėt e tij tė bėjnė kėtė pyetje. Nė kėtė mėnyrė ai nuk rrezikon t’i merret fytyra.
Shoqėrohet me shoqet tua

Ky djalosh e din se si tė tė afrohet ty, rrinė nė shoqėrinė tėnde dhe nė kėtė mėnyrė ai ėshtė afėr teje. Si tė jesh e sigurt se ai nuk flirton me shoqet tuaja? Ai ēdo bisedė e bėn pėr ty, ai interesohet pėr problemet tuaja. Ti tė gjitha kėto i di, natyrisht se shoqja jote tė tregon, gjė tė cilėn e bėn njė shoqe e vėrtetė.
Dashuria juaj e vėrtetė ėshtė nėse:
* I mungoni njėra-tjetrės, e nuk jeni parė vetėm njė javė.

* Kėnaqeni me njėra-tjetrėn dhe nėse keni gabime.
* Mbasi grindeni i kėrkoni falje njėra-tjetrės.
* Nuk hidhėroheni nė ēfarėdo fjalė ofenduese.
* Je mė shumė e gėzuar se sa xheloze, nėse asaj i ka ndodhur diēka shumė e mirė.
* E dėgjoni me vėmendje kur ajo ju kėshillon.
* Gjithmonė i ndihmoni njėra-tjetrės.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Si ta dini se a i pelqeni

Mesazh nga Burrelsja prej 8/7/2013, 12:00

Je mė shumė e gėzuar se sa xheloze, nėse asaj i ka ndodhur diēka shumė e mirė.

    Ora ėshtė 19/1/2019, 09:05