Ajer i paster ne shtepi

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ajer i paster ne shtepi

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/11/2010, 20:58Kush jeton ne qytet e di mire qe ajri brenda ne shtepi mund te jete shpesh i rende se sa ai i qe eshte jashte, por lajmi i mire eshte se mund te permiresoni ajrin ne shtepi pa ju nevojitur metoda te shtrenjta dhe te komplikuara, ja disa zgjidhje te thjeshta. Filloni me disa rregulla baze. Pastrimi duhet te behet ne menyre konstante, por duke perdorur produkte jo toksik, por te sigurt. Substancat shume te demshme mund ti mbyllni ne nje vend te sigurt.

- Te ajrosni shtepine

Nje ventilim i mire i shtepise eviton mbetjet e substancave te demshme ne shtepi, metoda me ekonomike eshte natyrisht hapja e shpeshte e dritareve ne ku dhomat ku qendroni me shume. Por ekzistojne edhe sistem ventilimi makanik te tipeve te ndryshme ne gjendje te reagojne me sistemin qendror te ventilimit te baneses.

- Filtri i ajrit


Nje pastrim ajri shume i mire mund te jete zgjidhja ideale per ato qe jetojne ne zona me ndotje te larte ajri. Por keto filtra kerkojne nje fluks ajri te pershtatshem per te punuar korrektesisht.

- Lageshtia nen kontroll

Lageshtia, eshte vendi i preferuar i myqeve merimangave etj dhe mund te rritet ne nivele te larta dhe shqetesuese. Ideale eshte qe te mbani lageshtine e ajrit te shtepise rreth 30-50 %, ne kuzhine nuk duhet te mungoje aspiratori, ne banjo duhet te kete rruge per te dal lageshtia. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:11