Gjestet flasin per ndjenjat dhe mendimet e mashkujve

Share
avatar
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Gjestet flasin per ndjenjat dhe mendimet e mashkujve

Mesazh nga Moza prej 3/4/2009, 16:05

Gjestet flasin pėr ndjenjat dhe mendimet e meshkujveGjestet shpeshherė zbulojnė mendimet qė nuk shprehen me fjalė, prandaj nė vazhdim do tė gjeni tetė nga gjestet kryesore qė shfaqin ndjenjat dhe mendimet e meshkujve.
1. Gjatė takimeve me njerėz qė u pėlqejnė apo nuk u pėlqejnė, meshkujt instinktivisht ngrenė ose mbledhin vetullat. Nė rast se njeriu qė takojnė u duket interesant, simpatik, ata i ngrenė paksa vetullat, ndėrsa nė tė kundėrtėn, i mbledhin duke krijuar rrudha tė lehta nė ballė.
2. Kur njė burrė, pasi takohet me dikė, e mban gojėn tė hapur paksa, bashkėbiseduesi/ja paraqet interes pėr tė.

3. Nėse ka interes apo jo pėr dikė, kjo duket qartė nė fytyrėn e mashkullit. Veē dy shenjave tė sipėrpėrmendura, ai do tė buzėqeshė dhe sytė e tij do tė rrezatojnė.
4. Nėse mashkullit i pėlqen njė femėr, ai fare instinktivisht do tė shkojė dorėn mbi flokė, madje e pėrsėrit kėtė gjest disa here.

5. Nė rast se njė femėr nis tė flasė dhe mashkulli e dėgjon me vetulla paksa tė ngritura, ky gjest tregon se atij i pėlqen ajo femėr. Nė rast se mashkulli shikon “normalisht”, nuk i lėviz fare vetullat, vėshtrimi ėshtė disi indiferent, kjo do tė thotė se atij nuk i pėlqen as ti, as ajo ēka i thua.

6. Nė rast se jeni ulur dhe mashkulli papritmas fillon tė rregullojė ēorapet e veta, kjo do tė thotė se ai ėshtė mjaft i emocionuar e dėshiron tė duket sa mė i mirė para teje. Dhe kjo, sepse ti atij i pėlqen..

7. Nė rast se njė mashkull e lėviz vėshtrimin, si i thonė, nga koka te kėmbėt dhe kundron figurėn tėnde, kjo do tė thotė se ti i pėlqen, se ai e ka vlerėsuar figurėn tėnde dhe shikon te ti njė partner tė mundshėm seksual.

8. Nė rast se njė mashkull fillon tė lavdėrohet pėr “meritat” e tij, pėr aftėsitė e tij, pamjen e tij tė jashtme, edhe pse hera-herės mund tė duket qesharak, kjo do tė thotė se ai dėshiron tė tregohet i denjė pėr ty, tė “thotė” se ėshtė i bukur e i aftė dhe tė pėrshtatet… Pra, ti atij i pėlqen.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Gjestet flasin per ndjenjat dhe mendimet e mashkujve

Mesazh nga Burrelsja prej 8/7/2013, 12:01

7. Nė rast se njė mashkull e lėviz vėshtrimin, si i thonė, nga koka te kėmbėt dhe kundron figurėn tėnde, kjo do tė thotė se ti i pėlqen, se ai e ka vlerėsuar figurėn tėnde dhe shikon te ti njė partner tė mundshėm seksual.
LOL LOL LOL i raft pika

    Ora ėshtė 10/12/2018, 02:52