Gjini i “Portokalli”, i dashuruar me kėngėtaren seksi

Share
avatar
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4950
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11414
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

14112010

Buzqeshje Gjini i “Portokalli”, i dashuruar me kėngėtaren seksi

Mesazh nga DinoBesart Kallaku ka rreth njė vit lidhje me Xhensila Myrtezajn, vajzėn simpatike qė u zbulua si kėngėtare tek “Ethet”Ai na ka magjepsur me rolet e tij tek spektakli i humorit “Portokalli” duke krijuar personazhe tė papėrsėritshėm, kryesisht prototipė tė ēuditshėm, qė flasin me dialekt verior. Tashmė nga tė gjithė, ai identifikohet si Gjini, ndėrkohė qė emri i tij i vėrtetė ėshtė Besart Kallaku. Sot ėshtė 25 vjeē, por falė programit “Portokalli”, Besarti, i cili ėshtė nga Fushė-Kruja, ka arritur tė marrė gjithė famėn dhe duartrokitjet qė njė aktor humori mund t’i ėndėrrojė nė karrierėn e tij. Pra, njė djalė i ri qė na ka bėrė tė gjithėve pėr tė qeshur, batutat e tė cilit kanė hyrė nė zhargonin tonė tė pėrditshėm, por qė nė jetėn e tij private duket se e ka marrė shumė seriozisht lidhjen qė ka krijuar me Xhensila Myrtezajn. Pėr tė gjithė ju qė keni ndjekur spektaklin e talenteve “Ethet”, vajza simpatike nga Tirana ka qenė konkurrente te edicioni i katėrt i “Etheve”, ku menjėherė ka spikatur jo vetėm pėr zėrin, por edhe pėr bukurinė e saj. Mė pas, Xhensila ka marrė pjesė edhe nė “Top Fest”, ndėrkohė qė na kanalin muzikor “Supersonic” transmetohet klipi i kėngės sė saj “A mė do”. Besarti ka krijuar njė lidhje shumė tė bukur me Xhensilėn dhe prej njė viti pėr kėtė histori dashurie ai ka qenė mjaft i kujdesshėm qė tė mos ekspozohet.
Miqtė tregojnė se lidhja mes tyre ėshtė e fortė dhe ēifti po pėrjeton momente shumė tė bukura dashurie.
Megjithėse janė treguar diskret, gjithsesi paparaci ynė ka mundur tė sigurojė disa foto tė Xhensilės me Besartin dhe siē e shikoni edhe vetė djali i “Portokalli” i ka rėnė pikės me zgjedhjen e tij. E ku ka mė mirė pėr njė aktor tė ri e tė talentuar, se sa tė ketė nė krah njė vajzė qė gjithashtu ėshtė nė fushėn e artit dhe mbi tė gjitha ėshtė shumė e talentuar, por dhe shumė e bukur.
Mė shumė detaje rreth perspektivės apo planeve tė tyre tė mėtejshme nuk kemi mundur tė sigurojmė, pasi miqtė e pėrbashkėt na tregojnė se nuk ka shanse qė ndonjėri prej tyre tė flasi pėr kėtė lidhje, duke ruajtur gjithēka me shumė fanatizėm. Tani qė lidhja e tyre nuk ėshtė mė sekret, shpresojmė qė nė numrat e ardhshėm vetė ata tė mund tė na tegojnė diēka mė shumė.Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.


    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:40