Opinioni i beqarėve: Mė e mirė vetmia ??

Share
avatar
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4950
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11414
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Opinioni i beqarėve: Mė e mirė vetmia ??

Mesazh nga Dino prej 12/11/2010, 12:23

Pėr pėrparėsitė e jetės vetmitare ekzistojnė prova, por nuk janė tė vėrtetuara. Shumė libra me tituj tė tipit "Jetoj vetėm dhe mė pėlqen" ose "Jam beqare e ēfarė..." lėnė tė kuptohet se jeta beqare ka mė shumė avantazhe sesa ajo nė ēift.
Nė tė vėrtetė jeta beqare funksionon si drejtues mbijetese pas ndarjes. Kur jeni vetėm keni shansin tė njihni njerėz tė rinj, tė krijoni marrėdhėnie tė reja miqėsore, tė keni mė shumė kohė pėr t'u angazhuar me aktivitetet tuaja tė preferuara dhe me veten tuaj; tė udhėtoni dhe tė jetoni si dėshironi pa i dhėnė dikujt llogari; pėrfitime qė tradicionalisht nuk i kanė gratė e martuara.Butėsia ėshtė ajo qė me tė vėrtetė na ndihmon tė mendojmė pozitivisht pėr veten tonė dhe tė tjerėt dhe qė e bėn jetėn tonė mė tė mirė. Gjithashtu, pasioni dhe dashuria nė njė lidhje tė pėrhershme dobėsohen gradualisht dhe humbasin. Shumė herė, vendin e tyre e zė indiferenca, mungesa e edukatės dhe pakėnaqėsia.
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Opinioni i beqarėve: Mė e mirė vetmia ??

Mesazh nga Burrelsja prej 25/7/2013, 11:27

nrmm se kur je beqare mendon vetem per veten tende edhe e gjen nje zgjidhje..ndersa kur je cift je doemos e detyruar qe te mendosh edhe per partnerin

    Ora ėshtė 26/5/2018, 12:02