Kėngė popullore nė video dhe tekst

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kėngė popullore nė video dhe tekst

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/9/2007, 17:15
Hej goce ē'farė po bėn - Bujar QamiliHej goce ē'farė po bėn , mos u bėn ti pishman
Kalo fushė, e kalo kodėr, hajde, hajde nuse n'Shkodėr.

Hej goce ē'farė po bėn, mos u bėn ti pishman
Kalo fushė,e kalo kodėr, hajde, hajde nuse n'Shkodėr.

Jam njė djalė Shkodran, qė m'ka zėn sevdaja
Jam njė djalė Shkodran, qė m'ka zėn sevdaja.

Me njė gocė ezmere, mė ka gjet belaja
Me njė gocė ezmere, mė ka gjet belaja.

Mos u bėn pishman, mos u bėn pishmanee
Mos u bėn pishman, mos u bėn pishmanee.

Si t'ja bėj unė kėsaj dashnie, qė me ty mka zan
Nuk ma prish mendjen mi goce, nuk vi nė Tiranė.

Hej goce ē'farė po bėn , mos u bėn ti pishman
Kalo fushė, e kalo kodėr, hajde, hajde nuse n'Shkodėr.

Hej goce ē'farė po bėn, mos u bėn ti pishman
Kalo fushė,e kalo kodėr, hajde, hajde nuse n'Shkodėr.

Po t'bėj be moj goce, s'mė zen vėndi vend
Po t'bėj be moj goce s'mė zen vendi vend.

Tjetėr kėnd me dasht, t'vret gjynahi jem
Tjetėr kėnd me dasht, t'vret gjynahi jem.

Mos u bėn pishman, mos u bėn pishmanee
Mos u bėn pishman, mos u bėn pishmanee.

Si t'ja bėj unė kesaj dashnie, qė me ty mka zėn
Nuk ma prish mėndjen mi goce, nuk vi nė Tiranė.

(4 herė)

Hej goce ē'farė po bėn , mos u bėn ti pishman
Kalo fushė, e kalo kodėr, hajde, hajde nuse n'Shkodėr.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 25/6/2019, 20:33