identifikimi

Harrova fjalkalimin

♥ ... Videoklipet e Fundit ♫ ♫ ♫

Foto & Shprehje ... ♥ ♥

✰ ... Bota e Anėtarėve ... ✰

✂ ... Moda dhe Bukuria ... εϊз

♡ ... Dashuria dhe Romanca ... ♡

Arrat ruajnė zemrėn dhe peshėn!

31/10/2014, 15:11 nga LePuRuShJa

Njė studim i publikuar nė “American College of Nutrition” kishte hulumtuar ndikimin e shtimit tė vetėm njė grushti me arra (rreth 56 gramė) ushqimit tė personave mbipeshe, nė formė te shtojcės ne ushqim, pėr shėndetin e zemrės dhe zhvillimin e diabetit. Rezulton se arrat bėjnė mrekulli tė vėrtetė …

[ Mė shumė ]
Ja pse duhet tė konsumoni mandarina!

17/10/2014, 18:29 nga LePuRuShJa

Mandarina, njė frutė i vogėl por me vlera tė mėdha. Pėr njė lėkurė plot shkėlqim, pėr tė qenė sa mė nė formė me njė peshė ideale dhe pėr shumė arsye tė tjera, duhet tė konsumohet ky frutė magjik. Mandarina ėshtė e pasur me vitaminat C dhe E. Ajo ėshtė e njohur tė ketė njė efekt zbutės nė nerva dhe …

[ Mė shumė ]
Forca e emocioneve!

15/10/2014, 15:21 nga LePuRuShJa

Emocionet na ngjyrosin jetėn dhe lejojnė te shprehim aspekte te ndryshme te personalitetit tone. Nėse i jetojmė plotėsisht, shpesh ato na ndihmojnė pėr te marre vendime dhe na lejojnė pėr te zgjidhur konflikte te brendshme. Njė emocion, ėshtė njė informacion fizik qe te lejon pėr tu shprehur dhe si …

[ Mė shumė ]
Vlerat dhe tė mirat e shegės!

30/9/2014, 18:18 nga LePuRuShJa

Shega ka veti te shumta dhe ėshtė njė aleate shume e mire pėr te luftuar gripin. Pėr kėtė sėmundje, ilaēi me efikas dhe parandalues ėshtė ushqyerja. Natyra na ofron fruta te mrekullueshme qe pėrveē se na ngopin janė edhe te pasura me substanca ushqyese ne gjendje pėr te mbrojtur sistemin tone …

[ Mė shumė ]
Stresi, shkaku i tė gjitha sėmundjeve!

30/9/2014, 17:59 nga LePuRuShJa

Pėr ato qe mbase akoma nuk e dine, stresi mund te beje me te vėrtet shaka te kėqija. Ne fakt, nėse nuk mbani nen kontroll nivelin e ankthit dhe tensionin, rreziku ėshtė se mund te shkaktoje njė seri efektesh anėsore shpesh me te kėqija nga shkaqet qe origjinon stresi. Kėshtu mund te stresoheni pėr …

[ Mė shumė ]

Tema Fundit

» Pershendetje per personin siper!!
17/11/2017, 13:35 nga Plaku

» ShPrehni "ndJenJėn tuaJ" me nJė kėnGė ...!!
17/11/2017, 13:32 nga Natalie

» Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu - Dashni (Official Video)
17/11/2017, 13:31 nga Natalie

» Shkruani Numrin e radhes!
17/11/2017, 13:30 nga Natalie

» Irkenc Hyka - Haram ( Official Video )
17/11/2017, 13:29 nga Natalie

» Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente
17/11/2017, 13:27 nga Natalie

» Cilen Kenge Jeni Duke Degjuar Ne Keto Momente?!
17/11/2017, 13:25 nga Natalie

» Foto & shprehje!!!
17/11/2017, 13:23 nga Natalie

» Mirmengjes .... Mirdita .... Naten
17/11/2017, 13:20 nga Natalie

» ♛ ◙ Swag ! ◙ ♛
17/11/2017, 13:19 nga Natalie

» ◄ Unaza ►
17/11/2017, 13:16 nga Natalie

» Eyes - Make Up
17/11/2017, 13:12 nga Natalie

» ~ °° ßizhut °° ~
17/11/2017, 13:10 nga Natalie

» ♫ ♥ Ora♥ ♫
17/11/2017, 13:06 nga Natalie

» ♫ MODA!! ♫
17/11/2017, 13:04 nga Natalie

» °° Fustana Mbrėmjesh °°
17/11/2017, 12:56 nga Natalie

» Fustane Nusesh !!
17/11/2017, 12:47 nga Natalie

» Ēantat ..
17/11/2017, 12:41 nga Natalie

» Make-up ... Foto...
17/11/2017, 12:38 nga Natalie

» Atlete..♥
17/11/2017, 12:36 nga Natalie

Kush ėshtė nė linjė

23 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 23 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė


[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 176 mė 11/3/2011, 13:35

Statistikat

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 354692 artikuj v 23927 temat

Forumi ka 2620 anėtarė tė regjistruar

Anėtari mė i ri albgenti1

♥ ... Punime Nga Arlo ... ♥

Sondazh

Ē'farė ju tėrheq mė shumė tek njė personė?!
65% 65% [ 65 ]
21% 21% [ 21 ]
2% 2% [ 2 ]
6% 6% [ 6 ]
3% 3% [ 3 ]
3% 3% [ 3 ]

Totali i votave : 100

Ora ėshtė 22/11/2017, 21:29